Готуй сани влітку, а воза взимку: поради з енергоефективності для Вашого дому 0 278

Цьогорічна зима та сьогоднішні події вплинули на формування нового типу українця, національна ідея виходить на перші щаблі українського світогляду. Проте нам потрібно ще багато працювати, і в першу чергу над становленням та популяризацією нового типу споживача.

Економити повинні всі, незалежно від того, чи є в Вас лічильники або пільги. Ми повинні пам’ятати, що ресурси планети вичерпуються, і врешті-решт, кожен громадянин може допомогти вийти Україні з енергетичної кризи, всього-на-всього набувши корисні звички економічного використання комунальних ресурсів. Давайте спробуємо подивитися на середньостатистичну квартиру та побачити, де саме ми можемо зекономити.

Розпочнемо з коридору. Придбавши відповідну резинову чи поролонову стрічку та обклеївши нею дверний отвір, Ви можете зберегти своє помешкання від протягів. А килими та плінтуса не дадуть «вислизнути» теплу взимку. Тут можна одразу сказати про вікна: подвійний склопакет пластикових вікон все рівно кращій, ніж дерев’яні старі вікна. Старе мусить замінюватися новим.

Перейдемо до кухні – найдорожчого місця в помешканні. Пам’ятаючи, що запаси українського газу обмежені і, відповідно, дорогі, не забуваємо, що розміри конфорки повинні відповідати розмірам використаного посуду: тобто мала каструля на малій конфорці. Все дуже просто, і газ зайве не йде в повітря. Якщо Ви користуєтеся звичайним чайником, то не забувайте про нього, коли грієте воду, а радше використовуйте чайник зі свистком. Як і для звичайного, так і для електричного чайника рекомендують наливати рівно стільки води, скільки Ви потребуєте, аби зайва вода просто не грілася. Англійські експерти стверджують, що холодильник займає друге місце в топі найдорожчих домашніх приладів. Тому не лінуйтеся його регулярно розморожувати, корегуйте регулятори холоду відповідно до зміни року, слідкуйте, щоб між холодильником та стіною було вдосталь місця. І ще одна порада – порожній чи напівпорожній холодильник заповнюйте пляшками з водою, адже охолоджені продукти допомагають також підтримувати холод в камері, тому холодильник зменшує кількість разів додаткового вироблення холоду, а це впливає на його використання електроенергії.

Тепер йдемо у вітальню. Плазмові телевізори стали дуже модними в наш час, проте тут варто сказати про одне немаленьке «але».  А Ви знали, що звичайні «товсті» телевізори – найдешевші? За статистикою компанії «BBC», яка була зроблена на замовлення англійського Енергетичного трасту, великі старі телевізори в середньому використовують енергії менше, ніж нові, близько 120 кВт/год. В той час LCD-екрани  потребують 200 кВт/год, а плазмові телевізори космічні 660 кВт/год. Різниця вражає. Не забуваємо, що червоні/зелені лампочки побутової техніки також живляться за рахунок електроенергії. Візьміть за звичку виключати все, окрім холодильника, з розеток, коли йдете на довго з дому, і Ви через місяць зможете побачити, скільки енергії «з’їдають» ці маленькі вогники. Також, виходячи з дому, виключайте всюди світло.

Окремо треба сказати про естетичне та економічне значення батарей та Ваших гарних занавісок. Якщо взимку Ви гніваєтеся на роботу Вашої тепломережі, то мінімальне, що Ви самі можете зробити, це не перешкоджати розповсюдженню теплу від батарей у Вашому помешканні, закриваючи їх шторами. Ба навіть закласти фольгу за батареї, аби Ваші кошти гріли Вас, а не стіну за батареєю. А щодо естетики, то багато домогосподарок прикрашають батареї вдома недорогою та простою технікою декупажу. Поцікавтесь і Ви – Вам сподобається!

Щодо спальні, то хочеться перш за все порекомендувати не заряджати пристрої всю ніч. Адже будь-яка батарея має свої обмеження, проте сам зарядний пристрій в більшості випадків «тягне» електроенергію, і це є прямим порушенням техніки безпеки. Не сушіть одяг на батареях в опалювальний сезон, таким чином кімната отримає тільки вологу, а не тепло. Економніше купити на зиму відповідну ковдру, теплу та приємну піжаму, в’язані шкарпетки, ніж використовувати електричний обігрівач, який сушить повітря, потребує багато енергії та несе небезпеку загоряння.

Не забувайте слідкувати за своєю ванною кімнатою, якщо Ви помітили, що якісь кран капає – полагодьте його одразу, не дозволяйте Вашим коштам витікати. Приймайте душ замість ванни – це зекономить Ваші кошти. А виключаючи воду, поки чистите зуби, Ви зберігаєте планеті від 7 до 12 літрів.

А тепер про загальне. Звісно, хтось може і не погодитися, проте в кожному українському домі потрібні лічильники на всі можливі комунальні послуги. Треба бути чесним споживачем. Влада має нам в цьому допомогти та брати приклад з інших країн (як наприклад, в Великобританії існує державна програма «Ближче до розумного майбутнього» з надання «розумних» електронних лічильників на електрику та газ, які самі відправляють данні постачальнику, для кожного дому; програма триває з 2012 по 2020 рік). Нашим будинкам не вистачає також теплових регуляторів, або уваги керівників тепломереж цьому питанню. Давайте «не опалювати вулицю» разом, і постачальнику і споживачу.

Прислухайтеся до свого помешкання та гаманця. Заробляємо на своїй економії! 

Станіслава Міхєєва

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора