Головна » Навчання

Навчання

Академія відповідального власника житла

Наприкінці 2015 року Громадянська мережа ОПОРА спільно з Реанімаційним пакетом реформ започаткувала навчальну програму «Академія відповідального власника». У 2016 році проект продовжився за підтримки IFC (група Світового банку) «Енергоефективність у житловому секторі України», що здійснюється за фінансування Швейцарської Конфедерації.

Протягом квітня – вересня 2016 року проведено 10 семінарів «Як створити ОСББ» (для ініціативних груп зі створення ОСББ).

До участі зголосилося понад 350 осіб, з них близько 200 осіб пройшли навчання.

Тренерами Академії стали експерти у галузі житлових правовідносин – практики в роботі ОСББ:

  • доктор наук з державного управління, доцент Наталія Олійник;
  • експерт проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», член правління ОСББ «Молодіжний-15», юрист Дмитро Левицький;
  • голова ОСББ «Мотор» Вікторія Погорєлова;
  • технічні фахівці з енергозбереження Андрій Берестян, В’ячеслав Євтушенко та Олексій Білецький.

Навчально-практичні тури для голів ОСББ та представників ОМС

У лютому 2016 року стартував проект «Практичний досвід енергомодернізації багатоквартирних житлових будівель з залученням банківських кредитів» (м. Луцьк) за підтримки IFC (група Світового банку) «Енергоефективність у житловому секторі України».

Загалом проведено 9 навчальних поїздок для голів діючих ОСББ Києва, Львова, Житомира, Рівного, Дніпра, Запоріжжя, Кривого Рогу, Одеси, Маріуполя та Краматорська. Участь у проекту взяли 183 учасники.

Програма заходу містила практичну та навчальну складову:

  • об’їзд багатоквартирних будинків з ОСББ, у яких із залученням банківських кредитів реалізовані заходи з термомодернізації;
  • практику з фахівцями та представниками влади м. Луцьк щодо формування тарифів та утримання будинків з мінімальними затратами для населення.

Школа ефективного ОСББ

Наприкінці 2016 року стартував проект «Школа ефективного ОСББ» – унікальний навчальний курс для бажаючих навчитися повноцінному управлінню багатоквартирним будинком.

Завдання Школи – формування конкурентного ринку житлово-комунальних послуг шляхом надання співвласникам інформації про існуючі варіанти відносин у сфері житлово-комунального господарства, можливостей для співвласників щодо обслуговування будинку тощо.

Учасниками першого навчального курсу стали 21 власник квартир у багатоквартирних будинках міста Києва, 15 з яких є головами правлінь діючих ОСББ.

Випускники Школи ефективного ОСББ готові до викликів, які виникають на шляху до відповідального ставлення до власного майна та організації ефективного управління житловим будинком.