Четвер, 23 Листопада 2017
Головна » Навчання

Навчання

Академія відповідального власника житла

Наприкінці 2015 року Громадянська мережа ОПОРА спільно з Реанімаційним пакетом реформ започаткувала навчальну програму «Академія відповідального власника». У 2016 році проект продовжився за підтримки IFC (група Світового банку) «Енергоефективність у житловому секторі України», що здійснюється за фінансування Швейцарської Конфедерації.

Протягом квітня – вересня 2016 року проведено 10 семінарів «Як створити ОСББ» (для ініціативних груп зі створення ОСББ).

До участі зголосилося понад 350 осіб, з них близько 200 осіб пройшли навчання.

Тренерами Академії стали експерти у галузі житлових правовідносин – практики в роботі ОСББ:

  • доктор наук з державного управління, доцент Наталія Олійник;
  • експерт проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», член правління ОСББ «Молодіжний-15», юрист Дмитро Левицький;
  • голова ОСББ «Мотор» Вікторія Погорєлова;
  • технічні фахівці з енергозбереження Андрій Берестян, В’ячеслав Євтушенко та Олексій Білецький.

Навчально-практичні тури для голів ОСББ та представників ОМС

У лютому 2016 року стартував проект «Практичний досвід енергомодернізації багатоквартирних житлових будівель з залученням банківських кредитів» (м. Луцьк) за підтримки IFC (група Світового банку) «Енергоефективність у житловому секторі України».

Загалом проведено 9 навчальних поїздок для голів діючих ОСББ Києва, Львова, Житомира, Рівного, Дніпра, Запоріжжя, Кривого Рогу, Одеси, Маріуполя та Краматорська. Участь у проекту взяли 183 учасники.

Програма заходу містила практичну та навчальну складову:

  • об’їзд багатоквартирних будинків з ОСББ, у яких із залученням банківських кредитів реалізовані заходи з термомодернізації;
  • практику з фахівцями та представниками влади м. Луцьк щодо формування тарифів та утримання будинків з мінімальними затратами для населення.

Школа ефективного ОСББ

Наприкінці 2016 року стартував проект «Школа ефективного ОСББ» – унікальний навчальний курс для бажаючих навчитися повноцінному управлінню багатоквартирним будинком.

Завдання Школи – формування конкурентного ринку житлово-комунальних послуг шляхом надання співвласникам інформації про існуючі варіанти відносин у сфері житлово-комунального господарства, можливостей для співвласників щодо обслуговування будинку тощо.

Учасниками першого навчального курсу стали 21 власник квартир у багатоквартирних будинках міста Києва, 15 з яких є головами правлінь діючих ОСББ.

Випускники Школи ефективного ОСББ готові до викликів, які виникають на шляху до відповідального ставлення до власного майна та організації ефективного управління житловим будинком. 

Підписатись на новини
Куди здавати?