Як правило, створенню ефективної програми енергоефективної модернізації будівлі передує її енергоаудит, який, без перебільшення, є наріжним каменем такої програми. Водночас енергоаудит можна проводити і в будь- який інший час, доки триває програма, для того, щоб перевірити отримані результати або знайти нові можливості для подальшого вдосконалення використання енергії в будівлі.
Енергоаудит:
- дозволяє з’ясувати, де і як у будівлі використовують енергію, та де можуть бути її непродуктивні втрати;
- визначає поточний рівень споживання енергії, відносно якого згодом оцінюють досягнутий прогрес. Різниця між ним та запланованим рівнем енергетичного функціонування будівлі або найкращим на даний момент технологічним рішенням становить потенціал енергоощадності;
- рекомендує способи покращення енергоефективності і зменшення відповідних витрат;
- дає попередню оцінку видатків і заощаджень для різних варіантів енергоефективних заходів, а також періоду їхньої оплатності.
Порадник «Що необхідно знати, замовляючи енергоаудит», розроблений програмою USAID, адресовано органам місцевого самоврядування, а саме: підрозділам виконавчої влади, відповідальним за об’єкти житлового, комунального та соціально-культурного призначення, та керівникам бюджетних установ і організацій, де планують провести енергоаудит.