Енергетична карта міста Краматорськ 0 466

Адміністративний устрій міста

Краматорськ – місто обласного підпорядкування у Донецькій області. Засноване у 1868 році, статус міста отримав у 1932році. З 13 жовтня 2014 року місто оголошено тимчасовим центром Донецької області, де знаходиться Донецька обласна державна адміністрація.

Географічне положення міста

Розташоване у північний частині регіону на річці Казенний Торець (притока Сіверського Дінця), в 95 км. від столиці шахтарського краю.. Центр машинобудування Донбасу, крупний залізничний вузол. Загальна площа міста складає  305.24км². Краматорськ знаходиться на відстані столиці України міста  Києва: фізична 540 км; залізницею 748 км; автошляхами 655 км.

Демографічна характеристика міста  

За даними перепису населення в Краматорську станом на 01 вересня 2014 року складає:

 • кількість жителів міста: 162,811 тис.осіб
 • щільність населення:  533 осіб/км²
 • гендерний та віковий склад: 45,5% населення області становлять чоловіки, а 54,5 %  жінки. 16,0% населення перебувають у віці, молодшому за працездатний, 54,0% населення області працездатного віку і 30,0%  населення старші працездатного віку.
 • природний приріст: динаміка показника природного збитку населення за роками: 2005 — 9,9; 2006 — 8,4; 2007 — 8,1 на 1000 осіб.

Національний склад населення Краматорську: Українці – 70,2%, Росіяни – 26,9%, Білоруси 0,7%, Вірмени – 0,6%, Азербайджанці – 0,2%, Євреї – 0,1%.

Аналіз кліматичних умов міста

Клімат Краматорська помірно-континентальний з відносно холодною зимою і жарким сухим літом. Кількість атмосферних опадів незначна, по роках і по сезонах розподіляється нерівномірно. У рік може випадати від 250 до 650 мм, середнє значення — 420 мм. Більше половини опадів проходить влітку в основному зливами. Іноді добовий рівень опадів може перевищувати середньомісячний і досягає 120–125 мм. Середньорічна відносна вологість повітря 75%, в ​​літній полудень може зменшуватися до 30-35%. Найбільш вологе повітря в грудні і січні — 90-98, а іноді і 100%, тому взимку часті тумани і ожеледиця. Хмарність зимового неба досягає 80%, тумани тримаються на великій площі довгий час навіть при вітрі 15 м/с, мряка. Зимові вітри переважно східні та північно-східні, часті відлиги. Середня температура найхолоднішого місяця січня — 8,2 °, найтеплішого липня — 30,2 °. Середня глибина промерзання грунту — 1,2 м, найбільша — 1,5 м.

Політична ситуація у місті

 • Рейтинг партій, які представлені у міській раді

Партійний склад Краматорської міської ради налічує 49 депутатів, фракція “Партія регіонів” вона налічує 37 депутатів (75%), партія “Фронт Змін” налічує 3 депутати (8,5%), Політична партія Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” налічує 2 депутатів (3,5%), Комуністична партія України налічує 2 депутатів (3,5%), Політична партія “Сильна Україна”  налічує 2 депутати (3,5%), Безпартійних 2 депутати (3,5%), Політична “Прогресивна Соціалістична” партія України налічує 1 депутата (2,5%).

 • Аналіз партійності керівників органів виконавчої влади у місті

Повноваження міського голови міста Краматорськ від 31.07.2014р. виконує  Воробйова Катарина Олександрівна, член “Партії Регіонів”, депутат Краматорської міської ради чотирьох скликань, протягом яких обиралася головою та секретарем постійної комісії з питань соціально – економічного розвитку, планування, бюджету, фінансів.

 • Депутати Верховної Ради України, які пов’язані з містом

Місто Краматорськ має один одномандатний виборчий округ – 48. Відповідно по цьому виборчому округу до Верховної ради України пройшов: 

ВО 48 – Ефимов Максим Вікторович, член депутатської фракції Партії “Блок Петра Порошенка”. Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України по питаннях промислової політики і підприємництва.

Медіа-ринок міста

Преса яка друкується у місті Краматорськ:

 1. “Краматорские объявления”
 2. “Привет”
 3. “Краматорская правда”
 4. “Новости Краматорска”

Найпопулярніші радиостанції :

 • Радио класс
 • Специальное Радио
 • Композитор
 • Европа +
 • Lux FM
 • Проминь
 • Инсаид
 • 1-я программа
 • Фокус
 • Хит ФМ
 • “Здоровое радио”

Студія Краматорського ефірного телебачення – “СКЕТ”

Характеристика енергетичної сфери міста

 • Централізоване теплопостачання та гаряче водопостачання

Теплопостачання міста, територія якого складає 356 кв. км, здійснюють три компанії: Краматорськміжрайтепломережа (обласного підпорядкування), що володіє шістьма котельнями; КП «Краматорська тепломережа» (муніципальна), що утримує на балансі 14 котелень і ТОВ «Краматорсктеплоенерго», яка створена на базі Краматорської ТЕЦ і є основним постачальником теплової енергії у місті. ТОВ «Краматорсктеплоенерго» забезпечує теплом та гарячою водою більше 60% мешканців міста та 70% бюджетних організацій. Це підприємство було створене у 2007 році спільно приватною американською інвестиційною компанією ContourGlobal (60%) та Краматорською міською радою (40%) на базі Краматорської ТЕЦ. Залучення інвестиційної компанії до виробництва енергії стало одним з перших кроків міської влади Краматорська на шляху до перетворення міста на енергоефективне.

Багато і малоповерхова забудова, об’єкти соцкультпобуту і громадські будівлі опалюються від ТЕЦ і котельних, що працюють на природному газі. Садибна забудова опалюється від індивідуальних казанів, що працюють на природному газі, і пічним опалюванням на твердому паливі.

 • Електропостачання та зовнішнє освітлення

Електропостачання міста здійснюється Краматорськом РЕС підприємства електричні «мережі Краматорська» ПАО “Донецкобленерго” (основний постачальник) і ТОВ “Краматорськтеплоенерго”. Енергопостачання організоване через електропідстанцію 220 кВ (“ЛИПНУВ”) і електропідстанцію 110 кВ (“Кондиціонер”, “Краммісто”, “Соцмісто”), звідки електро-енергія подається на РП по лініях електропередач ЛЕП 6-10 кВ і далі через транс-форматорниє пункти (ТП) 6-0,4 кВ (335 шт.) здійснюється постачання споживачам (житловий сектор, підприємства і установи міста) напругою 380-220В. Загальна довжина по території міста повітрі ЛЕП 220 кВ, 110 кВ, 35 кВ, 6 кВ і 0,4 кВ складає 1233,7 км., довжина кабельних ліній – 432,96 км.

Загальна протяжність ліній зовнішнього освітлення в Краматорську – 474,5 кілометра. Ще три роки тому ця цифра була на 118 км. менше. Кількість світлоточок – більше 8.5 тис. Обслуговуванням вуличного освітлення займається КП “Горсвет”. Проведення ремонтних робіт виконувалося з впровадженням нового покоління світлотехніки, використанням натрієвих ламп, ізольованого дроту, що самонесущего, що дозволило досягти економічного ефекту.  Завдяки 129-ти приладам обліку електроенергії є можливість програмувати графіки підключення на кожну декаду місяця, тобто більше використовувати природне освітлення. Не дивлячись на збільшення кількості працюючих світлоточок, використання електроенергії щорічно зменшується на 2,6-2,7%.

 • Водопостачання та водовідведення

КВП “Водоканал Краматорська” є одним з найбільших комунальних підприємств Донецького регіону. Підприємство надає послуги абонентам по водопостачанню і водовідведенню, у тому числі: 60,5 тис. абонентам житлового фонду; 26,5 тис. абонентам приватного сектора; 2050 підприємствам, організаціям, установам.

Основні завдання комунального виробничого підприємства “водоканал Краматорська” – забезпечення населення і підприємств міста водою, відповідною ДСТу якості, водовідведення і очищення каналізаційних стоків. Споживачами послуг є: населення міста, комунальні підприємства, бюджетні установи, промислові підприємства міста, суспільства садівників. Водопостачання і прийом стоків в місті цілодобово, що є дуже важливим досягненням в порівняння з іншими населеними пунктами Донецької області.

Водопостачання міста здійснюється постачальником комунальним підприємством Компанія “Вода Донбасу”. Вся вода, що подається на місто, – покупна.

Джерелами водопостачання міста є водовід 1000 мм і 1200 мм (питна вода), а також канал “Сіверський Донець-Донбас” (технічна вода) .В першу чергу з каналу “Сіверський Донець-Донбас”, технічна вода по магістральному водопроводу протяжністю 18,8 км. в об’ємі 40-45 тис.м в добу подається на фільтрувальну станцію продуктивністю 50 тис.м в добу. Вода від фільтрувальної станції і водозаборів питної води подається в міську мережу і розподіляється по районах міста. Частина технічної води без очищення подається окремим підприємствам міста для використання на технічні цілі. Контроль якості питної води здійснює акредитована хіміко-бактеріологічна лабораторія управління.

Очищену воду виробниче підприємство Краматорська “водоканал Краматорська” подає місту за допомогою шести насосних станцій водопроводу і 611,83 км. розподільних мереж.

Водовідведення в місті здійснюється системою напорно-самотечних колекторів, загальною протяжністю 238,87 км. з подальшим очищенням стоків на станції біологічного очищення, продуктивністю 96 тис.м3/сут. СБО виконує роботу по механічному і біологічному очищенню стоків з подальшим знезараженням перед скиданням в р. Сіверський Донець.

Середньорічний об’єм покупної води (за 2012 рік) – 19 241,1 тис.м3 Середньорічний об’єм реалізації води — 9 298,8 тис.м3 Середньорічний об’єм пропуску стоків — 6 333,4 тис.м3.

 • Газопостачання

Подача природного газу в місто Краматорськ здійснюється від магістрального газопроводу високого тиску Амвросиевка-Горловка-Слов’янськ через газопровід-відведення і газорозподільну станцію (ГРС), розташовану юго-восточ-її міста. Технологічну оперативність газотранспортної системи і надійність забезпечення газом споживачів забезпечує друга нитка – магістральний газопровід високого тиску Амвросиевка-Горловка-Краматорськ. Джерелом природного газу є Шебелінськоє газоконденсатне родовище. Загальна протяжність магістральних газопроводів в межі міської забудови складає 58,0 км., у тому числі: високого тиску – 21,0 км.; середнього – 37,0 км. В даний час населення міста забезпечується також зрідженим газом. Газонаповнювальна станція на 3,0 тисяч тонн зберігання зрідженого газу в рік із складом ємкістю 6,0 тисяч балонів розташована на західній околиці міста.

Транспортний комплекс

Для задоволення потреб населення в пасажирських перевезеннях у місті діє мережа автобусних, тролейбусних і трамвайних маршрутів. Загальна довжина мережі міста становить 420,6 км (автобусних – 347,7 км, тролейбусних – 38,2 км, трамвайних – 34,7 км), площа міста становить 357 кв. км, забудови – 30,6 кв. км. Щільність маршрутної мережі (середня сукупна довжина всіх маршрутів, що проходить через територію площею в 1 кв. км) складає 13,74 км/кв. км.

До маршрутної мережі міста входить 41 маршрут, у тому числі: 3 – трамвайних, 3 – тролейбусних, 35 – автобусних. На всіх маршрутах міськелектротранспорту, а також за погодженим розкладом на 20 автобусних маршрутах (№ 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10-а, 12, 14, 15, 16, 17, 21, 22, 23, 29, 30, 31) 24 автобуси працюють у звичайному режимі руху і здійснюють безкоштовні перевезення пільгових категорій населення в повному обсязі, відповідно до чинного законодавства.

Загальний обсяг перевезень пасажирів у місті оцінюється до 70,0 млн. пасажирів на рік.

На ринку міських пасажирських перевезень у м. Краматорську працює 3 підприємства транспорту різних форм власності: КП “Краматорське ТТУ”, ВАТ “Краматорське АТП-11410”, ТОВ “Юмвоса” – та 1 приватний підприємець – фізичні осіби.

Промислова та будівельна галузь міста

Краматорськ вважається центром машинобудування Донбасу.

Машинобудування, переважно важке для металургійної, вугільної, транспортної промисловості.

 ●  Новокраматорський машинобудівний завод (НКМЗ);

 ●  Старокраматорський машинобудівний завод — випускає металургійне устаткування по замовленнях металургійних комбінатів, устаткування для залізниць — шляхові машини для ремонту й відновлення доріг, для очищення шляхів і стрілочних переводів;

 ●  Краматорський завод важкого верстатобудування;

 ●  Завод автогенного обладнання “ДОНМЕТ”;

 ●  Краматорський завод кондиціонерів і інші.

Металургійна промисловість — виробництво сталі в 2003 році — 204 тис. тонн.

 ●  Краматорський металургійний завод імені Куйбишева;

 ●  Енергомашспецсталь;

 ●  Краматорський завод металоконструкцій.

Енергетика

 ●  Краматорська ТЕЦ

Промисловість будівельних матеріалів

 ●  Краматорський цементно-шиферний завод (“Пушка”) — входить до складу концерну “Укрцемент”, випускає різні марки цементу, шиферу, шлакоблоки,бордюри, асбокартон, шифер кольорового виконання, тротуарна плитка різного профілю.

 ●  Краматорський завод емалей.

Легка промисловість

 ●  Швейна фабрика.

Харчова промисловість

У  галузевій  структурі реалізованої  промислової  продукції  міста  продукція машинобудування складає 73,9%, а продукція підприємств металургії та оброблення металу займає 10,8%.

В  2015  році  загальний  обсяг  реалізованої  продукції,  що відповідає міжнародним сертифікатам ISO, складе 3420,7  млн.грн., що становитиме 53,2% у загальному обсязі реалізованої промислової продукції по місту

У структурі будівництва за останні роки переважала садибна забудова. За останнє п’ятиліття на території міськради Краматорська побудовано 810 будинків загальною площею 78678,0 м2. Багатоквартирне будівництво взагалі не здійснювалося. Весь об’єм житла, намічений до вибуття з експлуатації з різних причин, складе на кінець розрахункового терміну 20,0 тис. м2, орієнтування 400 садибних будинків. Об’єм існуючого житла, що зберігається на розрахунковий термін, складе 4973,7 тис. м2. Виходячи з передбаченій на розрахунковий термін чисельності населення (210,0 тис. чол.), необхідно додатково розселити 23,0 тис. чол.

Базовий рівень викидів CO2 у місті

Викиди парникових газів (СО2) становили 272,42 тис.тонн. Місто Краматорськ приєдналося до Угоди Мерів – об’єднання європейських міст, що  створює реальну європейську кліматичну політику міста згідно Плану 20-20-20. Внаслідок реалізації SEAP, Краматорськ прагне скоротити викиди СО2 щонайменше на 60% до 2030 року.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора