Енергетична карта міста Луцьк 0 708

Адміністративний устрій міста

Луцьк – обласний адміністративний центр Волинської області, місто знаходиться на перехресті автомобільних доріг Луцьк-Ковель-Брест, Луцьк-Київ, Луцьк-Львів, Луцьк-Чернівці, Луцьк-Ягодин-Хелм, Луцьк-Люблін, а також залізниці Київ-Варшава, Київ-Берлін, Київ-Львів, Київ-Брест та інші. В межах міста виділяється 4 – промислових зони. Забудовані землі складають 72,8% території міста, в т. ч. громадського призначення – 7,8%, житлові території – 24,6%, промисловості та транспорту – 24,4%, комерційні – 3,8%, інші землі – 12,2%.

Географічне положення міста

Луцьк – знаходиться на північному заході України, займає площу понад 42 кв. км. Із заходу на схід і з півночі на південь він розкинувся відповідно на 10 і 15 км. Місто Луцьк має вигідне географічне положення: відстань до державного кордону з Республіками Польщею і Білорусією не перевищує відповідно 85 і 150 км. Місто розташоване в пд-сх частині Волинської області. Територія м. Луцька знаходиться в межах Волинської височини і входить у морфоструктуру Луцько-Рівненського лісового пасма, де широко розповсюджені техногенні форми рельєфу, що значно ускладнюють геоморфологічні умови території.

Демографічна характеристика міста

Чисельність населення станом на 01.12.2014 212 993чол.

Щільність населення 5196 осіб/км²

Гендерний склад – чоловіків 95 998 чол, жінок 116 995 чол. Віковий склад 0-15 років – 37 143 чол.,  16-59 років – 141 984 чол, 60 і старше –  33 866 чол,

Національні меншини в місті, наявність територій компактного проживання (якщо є). Українці 92,5%, росіяни 6,2%, білоруси 0,5%, поляки 0,2%, євреї  0,04%.

Аналіз кліматичних умов міста

Клімат Луцька помірно-континентальний, з м’якою зимою і теплим літом. Середньорічна температура повітря становить 7,4 °С, найнижча вона у січні (-4,9 °С середньо місячна), найвища — в липні (18,0 °С середньо місячна). Відносна вологість повітря в середньому за рік становить 78 %, найменша вона у травні (64 %), найбільша — у грудні (89 %). Найменша хмарність спостерігається в серпні, найбільша — в грудні. Найбільшу повторюваність у місті мають вітри із заходу, найменшу — з північного сходу. Найбільша швидкість вітру — у листопаді, найменша — влітку. У січні вона в середньому становить 4,1 м/с, у липні — 2,8 м/с[12].

Політична ситуація у місті

 • Рейтинг партій, які представлені у міській раді:

Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” — 18

Всеукраїнське об’єднання “Свобода” — 7

Позафракційні – 25

 • Депутатські групи:

“Новий Луцьк” – 6

“Рідне місто” – 7

 • Результати останніх виборів до міськради:

Політична партія Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” – 24 депутата

Політична партія Всеукраїнське об’єднання “Свобода” – 8 депутатів

Політична партія “За Україну!” – 4 депутата

Політична партія “Фронт Змін”  – 4 депутата

Партія регіонів – 3 депутата

Політична партія “Наша Україна” – 2 депутата

Політична партія “Сильна Україна” – 2 депутата

Політична партія “Європейська партія України” – 1 депутата

Соціалістична партія України – 1 депутат

Українська республіканська партія – 1 депутат

 • Аналіз партійності керівників органів виконавчої влади у місті:

Романюк Микола Ярославович – Луцький міський голова

КРАВЧУК Святослав Євгенович – перший заступник міського голови

ВЕРБИЧ Юрій Григорович  – керуючий справами виконкому,  заступник міського голови

СОКОЛОВСЬКА Лариса Миколаївна  – заступник міського голови

ЯКОВЛЕВ Тарас Володимирович – заступник міського голови

 • Депутати Верховної Ради України, які пов’язані з Луцьком:

Гузь Ігор Володимирович, Політична партія “НАРОДНИЙ ФРОНТ”

Мартиняк Сергій Васильович, безпартійний

Івахів Степан Петрович, безпартійний

Лапін Ігор Олександрович, Політична партія “НАРОДНИЙ ФРОНТ”

Єремеєв Ігор Миронович, безпартійний

Савчук Юрій Петрович, партія УДАР

Медіа-ринок міста

Друкованні ЗМІ

 • “Волинь-нова” –  тираж понад 20000,
 • “Луцький замок” – тираж 6010,
 • “Віче- інформ” – тираж 12000,
 • “Відомості info” – тираж 18 500,
 • “Волинська газета” – тираж 11700,
 • “Вісник+К” – тираж 71130,
 • “Аверс-прес” – тираж 9 200,
 • “Слово Волині” – тираж 7200

Телебачення, радіо:

 • Волинське телебачення,
 • телеканал “Нова волинь”,
 • Телеканал  “Аверс”,
 • ТВО  “Радіомовлення”,
 • Радіостанція  “СіД-ФМ”.

Інтернет-видання:

 • Волинська правда – www.pravda.lutsk.ua,
 • Волинські новини –  www.volynnews.com,
 • Волинський інформаційний портал ONLine –  www.vip.volyn.ua,
 • Волинь Post – www. volynpost.com,
 • Під прицілом – www. p-p com.ua

Характеристика енергетичної сфери міста

 • Централізоване теплопостачання та гарячеводопостачання

Більше 79,1 % населення міста мешкає в багатоквартирних житлових будинках, що потребує значних затрат паливно-енергетичних ресурсів на опалення та гаряче водопостачання. Теплопостачання міста Луцьк здійснюється централізованими та децентралізованими системами, що експлуатуються комунальним підприємством теплових мереж ДКП “Луцьктепло”, яке надає послуги з теплопостачання для будівель та споруд міста приблизно 70%. Сумарна теплова потужність котелень по ДКП “Луцьктепло” складає 496,74 Гкал/год., приєднана – 264,42 Гкал/год. Кількість встановлених котлів складає 180 одиниць, з них 127 одиниці з терміном експлуатації більше 20 років (40%). Загальна протяжність теплових мереж в двотрубному обчисленні становить 137,7 км, з них в ветхих та аварійних – 70%. Виробництво теплової енергії для мешканців Завокзального району, приблизно 30%, здійснює ТзОВ “Західна теплоенергетична група”, яка експлуатує котельню по вул. Карбишева, 2 з 2007 року, встановлена потужність якої 300,0 Гкал/год., приєднана – 160,0 Гкал/год. В загальну схему теплопостачання входять також відомчі котельні. У садибній забудові використовуються автономні джерела енергії. Промислові підприємства мають власні джерела тепла. Галузь централізованого теплопостачання м. Луцька характеризується оптимальним поєднанням:

Систем автономного теплопостачання – до 1 Гкал/год з місцевими розподільчими тепловими мережами:

 • Систем децентралізованого теплопостачання – з установленою потужністю джерел від 1 до 3 Гкал/год та місцевими (розподільчими) тепловими мережами;
 • Систем помірно-централізованого теплопостачання – з установленою потужністю джерел від 3 до 20 Гкал/год та магістральними та/або місцевими (розподільчими) тепловими мережами;
 • Систем централізованого теплопостачання – з установленою потужністю джерел понад 20 Гкал/год та магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами.

Значна частина (111,53 тис.) мешканців міста забезпечується послугами з гарячого водопостачання централізовано. Інші споживачі використовують місцеві системи гарячого водопостачання з індивідуальними водонагрівачами. Централізована система гарячого водопостачання в місті – закрита, з використанням для потреб гарячого водопостачання питної води без попередньої хімічної та аераційної обробки. Приготування гарячої води здійснюється протягом 350 днів (за винятком планового ремонтного періоду), 7 днів на тиждень по 18 годин на добу.

 • Газопостачання

Газопостачання м. Луцька здійснюється від магістральних газопроводів І-го класу Кам’янка-Бузька – Рівне та Турійськ – Луцьк – Рівне через систему газорозподільних станцій – АГРС: с. Підгайці, с. Прилуцьке та с. Рокині. Рівень газифікації в м. Луцьку на базі використання природного газу достатньо високий, з розвиненою системою розподільчих газопроводів високого, середнього та низького тисків. Система газопостачання міста багатоступенева з подачею газу споживачам по розподільчих газопроводах:

 • високого тиску ІІ категорії (до 0,6 МПа) від АГРС “Луцьк” на ГРП, ШРП, промислові та комунальні підприємства, в т.ч. опалювальні котельні;
 • середнього тиску (до 0,3 МПа) від ГРП та ГРП, ШРП, комунальні та дрібні промислові підприємства, в т.ч. опалювальні котельні;
 • низького тиску (до 0,005 МПа) від ГРП, ШРП на житлові будинки, дрібні невиробничі та комунальні підприємства, котельні.

У межах м. Луцька побудовано 42 од. ГРП, 63 од. ШРП, прокладено розподільчих газопроводів в/т ІІ категорії – 104,3 км, с/т – 17,04 км, н/т – 215,7 км. Річний обсяг отриманого природного газу склав 242,064 млн.м3, в т.ч. на промисловість – 66,56 млн.м3, для населення – 63,47 млн.м3. Приватний сектор для комунально-побутових потреб використовує в основному природній газ.

 • Електропостачання та зовнішнє освітлення

Споживання електроенергії по місту через мережі 6010 КВт становило 478,280 млн. кВт-год.

Зовнішнє освітлення міста забезпечується КП «Луцьке електротехнічне підприємство – «Луцьксвітло». Всього в місті налічується 9 тис. світильників, розміщених на 8,2 тис. опор. Довжина мереж зовнішнього освітлення міста становить 600 км. Стан системи зовнішнього освітлення міста Луцька характеризується великими наднормативними витратами електроенергії, низьким ступенем освітлення міських вулиць, площ та скверів у вечірній і нічний час. Великі втрати електроенергії на зовнішнє освітлення міста пояснюється низькою ефективністю джерел світла та електричних мереж. Близько 60% світильників у місті не відповідають вимогам сучасних нормативів освітленості.

 • Водопостачання та водовідведення

Водопостачання в м. Луцьку виконується з поверхневих (р. Стир) та підземних джерел системами централізованого комунального та відомчими локальними водопроводами. Комунальний водопровід має встановлену виробничу потужність 82,0 тис. м3/добу, фактично – 56,32 тис. м3/добу. Джерелом водопостачання є підземні води. Надання води відбувається від 5-ти водозаборів, які складаються з 55 свердловин (7 свердловин резервні). Основні характеристики водозаборів:

 1. Омелянівський водозабір, потужністю 9,72 тис. м3/добу має у складі 6 свердловин, водоочисні споруди, 2 РЧВ ємністю 2,0-1,5 тис. м3, та НС-ІІ.
 2. Дубенський водозабір, потужністю 11,28 тис. м3/добу (5 свердловин). Вода від НС-І надходить на ділянку водоочисних споруд, де також розташовані 7 резервуарів чистої води ємністю 35,0 тис. м3 і 2 насосні станції-ІІ підйому, потужністю 80,0 тис.м3/добу. На ділянку Дубенського водозабору по водогонах 300-600 мм надходить вода від Ново-Дубенського, Східного і Південно- Східного водозаборів.
 3. Ново-Дубенський водозабір складається з 11 свердловин. Потужність водозабору 19,54 тис. м3/добу. Вода від НС-І надходить на ділянку водоочисних споруд Дубнівського водозабору.
 4. Східний водозабір складається з 20 свердловин. Потужність водозабору 45,1 тис. м3/добу.
 5. Південно-Східний водозабір має 13 свердловин. Потужність водозабору 27,6 тис. м3/добу. Система водопроводу об’єднана – госпитна, протипожежна. Схема водопостачання однозональна. Загальний водозабір усіма водозаборами складає 56,32 тис. м3/добу, в т. ч. подано на очисні споруди 52,96 тис. м3/добу. Загальна протяжність водопроводів 61,1 км, в незадовільному стані 27,8 км, вуличної мережі 86,2 км (в аварійному стані 56,9 км), внутрішньоквартальної 56,9 км (аварійних 45,2 км). Житловий фонд обладнано водопроводом на 87,3%. Мешканці садибної забудови користуються водою вуличних водозаборів. На балансі МКП “Луцькводоканал” знаходиться річковий водозабір (р. Стир), продуктивністю 6,0 тис. м3/добу, який на даний час знаходиться в резерві. Усі водозабірні споруди міста мають зони санітарної охорони. Локальні системи водопостачання із поверхневих джерел мають наступні промислові підприємства: ВАТ “Луцький підшипниковий завод”, ВАТ “Луцький картонно-руберойдовий комбінат”, ВАТ “Луцьктеплоенерго”, ВАТ “Волинський шовковий комбінат”, ВАТ “Гнідавський цукровий комбінат”, загальною потужністю 6,30 тис. м3/добу. Воду з підземних джерел водопостачання мають 15 підприємств, які використовують 42 свердловини загальним водопостачанням 2,70 тис. м3/добу. Загальний об’єм стічних вод 34,82 млн. м3/рік (95,4 тис. м /добу), в т. ч. нормативно очищених 39,5 тис. м3/добу (14,24 млн. м3/рік), недостатньо очищених 56,2 тис. м3/добу (20,52 млн. м3/рік), умовно чистих 0,19 тис. м3/добу (0,07 млн. м3/рік). Потужність очисних споруд 120,0 тис. м3/добу.

Каналізування м. Луцька здійснюється у 2-х варіантах: загальносплавному та роздільному. Збір та транспортування стічних вод відбувається централізованою комунальною системою каналізації. Встановлена виробнича потужність системи каналізації 160,0 тис. м3/добу, фактично відведено стічних вод 41,72 тис. м3/добу. Протяжність головних колекторів 54,6 км, вуличної мережі 76,4 км, внутрішньоквартальної 68,6 км. Значна частина мереж (53%) каналізації знаходиться в аварійному стані. Житловий фонд обладнаний централізованою системою каналізації на 86,9%.

 • Транспортний комплекс

Транспортне обслуговування Луцька забезпечується автомобільним, залізничним та електротранспортом. Станом на 1 грудня 2014 року наявні такі маршрути:

№1 ЛПЗ – к-тр “Луцьк”;

№2 ЛПЗ– к-тр “Луцьк”;

№3 Лісництво – c. Гаразджа;

№4 АС-2 – Залізничний вокзал;

№4а АС-2 – Залізничний вокзал;

№5 Цегельний з-д – КРЗ;

№6 с. Вересневе – КРЗ;

№7 Залізничний вокзал – с. Гаразджа;

№8 КРЗ – Центр ;

№9 КРЗ – Центр;

№10 Гордіюк – с. Гаразджа;

№12 Володимирська – Гордіюк;

№15; №15а ЦУМ – к-тр “Луцьк” .

Моделі тролейбусів в експлуатації: 

Skoda-9Tr -2 тролейбуса,

ЗіУ-682В – 6 тролейбусів,

ЗіУ-682ВOO  – 6 тролейбусів,

ЗіУ-682ВОА – 6 тролейбусів,

ЗіУ-682ВОВ – 1 тролейбус,

ЗіУ-682ГОО – 8 тролейбусів,

ЮМЗ-Т1 – 4 тролейбуса,

ЮМЗ-Т2 – 5 тролейбусів,

ЛАЗ-52522 – 1 тролейбус,

TROLZA-682ГОМ – 1 тролейбус,

“Богдан” Е-231 – 5 тролейбусів,

“Богдан” Т501.10 – 2 тролейбуса,

“Jelcz” PR110E – 14 тролейбусів,

“Jelcz” M121E – 1 тролейбус,

“Jelcz” 120MT/MTE – 4 тролейбуса.

Залізничними перевезеннями місто забезпечує станція Луцьк Рівненської дирекції Львівської державної залізниці – це залізничний вокзал “Луцьк” та вантажно-сортувальна станція “Луцьк”. Залізницею Луцьк сполучений не лише з Києвом, Львовом, Сімферополем, Одесою, Чернівцями, а й з Берліном та Варшавою.

Автобусне сполучення з іншими містами України та населеними пунктами всередині області здійснюється через дві автостанції, які розміщені у різних частинах міста. Через автовокзал здійснюється сполучення на 388 міжміських, 42 приміських, 170 міжобласних та 15 міжнародних маршрутах. У місті діє 32 міських автобусних маршрути. Здійснюється автобусне сполучення із містами Польщі, Словаччини, Німеччини тощо. Луцьком курсують тролейбуси, автобуси і маршрутні таксі.

 • Промисловість та будівельна галузь міста

Провідною галуззю в економіці міста залишається промисловість. Провідна галузь промисловості – машинобудування, що представлена виробництвом автомобілів легкових, вантажних спеціальних і спеціалізованих автобусів, а також підшипників та ін. У промисловості міста зайнято 38% всього зайнятого населення міста. Найбільшими діючими підприємствами є дві компанії – ВАТ “Автомобільний завод “Богдан” та ВАТ “СКФ Україна” (37,4% зайнятих). В будівельній галузі міста – зайнято 5,7 тис. чол. (4,7% зайнятих), в харчовій промисловості зайнято 2,8 тис. чол. (15,3% зайнятих). В Луцьку зосереджено понад 50% малих підприємств області, на яких працює 33,9% загальної кількості зайнятих у господарському комплексі міста. Сьогодні у Луцьку функціонує понад 400 промислових підприємств. На 40 підприємствах сертифікована система управління якістю на відповідність ДСТУ ISO 9001-2001. Обсяги реалізованої промислової продукції міста складають понад чверть загальнообласних. Окремим видам промислової діяльності міста належить значна частка загальнообласних обсягів реалізованої продукції. Зокрема, хімічній та нафтохімічній промисловості – 84,4%, целюлозно-паперовому виробництву – 80,4%, машинобудуванню – 67%, легкій промисловості – 66,3%. Вагомий внесок у промисловість роблять публічні акціонерні товариства “СКФ Україна”, “Волиньголовпостач”, “Електротермометрія”, приватне акціонерне товариство “Спільне українсько- словацьке підприємство “Теріхем Луцьк”, відкриті акціонерні товариства “Луцький картонно–руберойдовий комбінат”, “Хліб”, а також товариство з обмеженою відповідальністю “Цунамі” та дочірнє підприємство “Автоскладальний завод №1” публічного акціонерного товариства “Богдан– Моторс”, їм належить біля 60% загальноміського обсягу. Кращими у наданні якості продукції (товарів, робіт, послуг) у Волинській області є ВАТ “Ковельмолоко”, ТзОВ “Феміда –Інтер”, ТзОВ “Волиньагропродукт”, ТзОВ “Клініка “Технології здоров’я”.

 • Торгівля і побутове обслуговування населення

Місто має розвинуту мережу торгівельних об’єктів, закладів ресторанного господарства та об’єктів сфери послуг. У місті нараховується понад 1000 об’єктів роздрібної торгівлі, ресторанного господарства та понад 270 об’єктів гуртової торгівлі. Кількість працюючих підприємств – юридичних осіб сфери торгівлі та ресторанного господарства – 594.  Функціонують 25 супермаркетів (гіпермаркетів), 11 торгових центрів, 19ринків, на них обладнано 7409 торгових місць, з них фізичними особами – 7374, юридичними – 35 місць. Торгова площа ринків становить понад 118 тис. кв. м, на яких створено торгові місця. В середньому на один ринок припадає 328 торгових місць. На території ринків діє 886 магазинів та 20 закладів ресторанного господарства. Автомобільний ринок, який знаходиться на вулиці Єршова у місті – один з найбільших в Україні.  Одночасно Луцьк у своїх готелях може прийняти більше 1000 осіб. Туристична галузь набуває дедалі більшого значення для розвитку економіки та соціальної сфери в Україні, у тому числі для міста Луцька.  Останнім часом спостерігається тенденція зростання кількості суб’єктів туристичної діяльності. Щороку збільшується обсяг наданих туристичних послуг

 • Житловий фонд

Загальна кількість об’єктів житлового фонду міста Луцька нараховує 1 738 багатоповерхових та садибного типу будинків (міської комунальної власності, кооперативної власності та відомчої належності). Житлово-комунальними підприємствами № 2, 3, 7, 11, товариством “МЖК ЛТД” та ЖЕК №8 ЖБК обслуговується 1364 житлових будинків, загальною площею 2 649,6 тис. кв.м.

В місті зареєстровано 133 ОСББ. На даний час потребує вирішення питання підготовки житлових будинків до передачі їх на самообслуговування ОСББ, виділення допомоги ОСББ у проведенні  капітального ремонту конструктивних елементів та інженерних мереж будинків, де таке обслуговування  вже ведеться ними самостійно.

 • Бюджетна та соціальна сфери

Кількість  загальноосвітніх навчальних закладів – 28;   гімназії – 4; один колегіум; спеціалізовані школи – 2; один навчально-виховний заклад (інтернат); одна  вечірня (змінна) школа;  Також у м. Луцьк працює 40 постійних дошкільних закладів (з них1 у складі НВК); дитячі позашкільні установи (ПУМ, ЦТСК, ЦЕНТ, ЦНТТУМ): 4; спортивні шкіли (КДЮСШ № 1, ДЮСШ № 2): 2;один навчально-виробничий комбінат; 11 лікувальних закладів; 14 амбулаторно-поліклінічні закладів. Також є станція переливання крові, центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, будинок дитини. Культура: 2 театри, 16 бібліотек, 7 закладів культури клубного типу, 4 музеї, 4 будинки культури, Центр дитячої та молодіжної творчості “Диво”, 4 музичні та художні школи.

Споживання енергоносіїв у місті за групами споживачів

 • Споживання теплової енергії та гарячої води

Річний обсяг споживання теплової енгрії за 2014р. : населення 220184 Гкал, бюджетна сфера 40738 Гкал, промислові підприємства 8657 Гкал, інше 13645Гкал. В загальному витрати Теплової енергії становлять 283224 Гкал. Річний одсяг витрат гарячої води в 2014 році  становить 1841,9 тис. м3.

 • Споживання природного газу

Річний обсяг отриманого природного газу склав 242,064 млн.м3, в т.ч. на промисловість – 66,56 млн.м3, для населення – 63,47 млн.м3, та інші споживачі.

 • Споживання електроенергії

Обсяги споживання енергоресурсів споживачам станом на початок 2014 року в загальному становить 371 422тис.КВт/год (промислових та прирівняних  до них споживачів 1 741 тис.КВт/год,  сільське господарство 656 тис.КВт/год, населення 359 783 тис.КВт/год, інші споживачі 9 242 тис.КВт/год)

 • Водопостачання та водовідведення

Загальна витрат водопостачання та водовідведення за 2014р.: холодної води (населення 7387,6 тис. м3, бюджетні установи та організації 706,8 тис. м3, інші споживачі 3530,2 тис. м3) 11624,6 тис. м3; гарячої води 1841,9 тис. м3.

 • Споживання енергоносіїв закладами та установами, що фінансуються з міського бюджету міста

Обсяги спожитих енергоресурсів в розрізі бюджетних установ у 2014році: теплова енергія споживачам 43,45 тис. Гкал, газопостачання споживачів 435,9 тис. куб. м, Електропостачання споживачів 6 556,0 тис. квт/год

Базовий рівень викидів CO2 у місті

Викиди СО2 в базовому 2007 році становили:

 • промисловість – 201 789,96т. ,
 • теплопостачання – 171 928,98т.,
 • транспорт – 6 267,46т.,
 • житлові будівлі – 341126,1 т.,
 • бюджетний сектор – 30296,7, т.

Потенціал щодо зменшення викидів CO2 у місті

Проаналізувавши стан викидів СО2 в місті Луцьку та визначивши основні джерела забруднення повітряного басейну, місту потрібно спрямовувати діяльність на проблеми галузі енергозбереження та екологічного становища в місті. Виконуючи взяті на себе обов’язки, ставши партнером Угоди мерів, місто планує забезпечити покращення екологічного стану скоротивши викиди діоксиду вуглецю до 20%. Здійснено низку наступних заходів:

1. Проведені енергетичні аудити 17-ти типових будівель міста Луцька, а саме 10 житлових будинків та 7 муніципальних  будівель.

2. Працівники відділу з енергозбереження та спеціалісти КП “ІАЦ Волиньенергософт” прийняли участь у навчанні по розробці енергетичних аудитів будівель. Дані фахівці були залучені до проведення енергоаудитів у бюджетних будівлях.

3. Спеціалісти ТОВ “Інститут місцевого розвитку” надали допомогу в розробці “Муніципального енергетичного плану м. Луцька”, який в червні 2011 року був затверджений Луцькою міською радою.

4. Проведено вибіркове обстеження споживачів послуг централізованого теплопостачання міста та аналізу їх платоспроможності.

5. Був здійснений монтаж 5-ти індивідуальних теплових пунктів в:

– дошкільному-навчальному закладі № 13 (вул. Станіславського, 50а);

– дошкільному-навчальному закладі №30 (вул. Вороніхіна, 10);

– житловому будинку по вул. Кравчука, 20;

– житловому будинку по вул. Гордіюк, 43;

– житловому будинку по просп. Соборності, 24.

Вартість робіт та обладнання становить близько 500 тис. грн. Кошти були виділені USAID.

6. У Луцьку було проведено інформаційну рекламну кампанію «Збережи тепло – збережи Україну!», в ході якої в місті було розміщено 64 біг-борди та продемонстровано 100 тематичних відеороликів Волинською обласною телерадіокомпанією.

Основними напрямками, які сприятимуть недопущенню зростанню викидів СО2 від транспортної інфраструктури в плані дій є:

1. Будівництво велосипедних доріжок;

2. Переміщення по місту без використання автотранспорту;

3. Оновлення парку рухомого складу шляхом заміни фізично зношених тролейбусів, згідно Державної програми розвитку міського електротранспорту на 2007-2017 роки;

4. Оновлення парку тролейбусів з контактно-реостатною системою управління та колекторними допоміжними двигунами, які вичерпали свій технічний ресурс, шляхом закупівлі сучасних вітчизняних тролейбусів з транзисторною системою управління, дасть можливість зменшити

споживання електричної енергії до 30%;

5. Збільшення на маршрутах міста екологічно чистого транспорту (тролейбусів);

6. Зменшення кількості автобусних маршрутів, які проходять через центральну частину міста.

Моніторинг викидів СО2 представленими групами споживачів показав, що в базовому 2007 році

обсяг викидів СО2 склав 379 986,40 тон. В 2020 році річна кількість викидів СО2 зменшиться на 76920 тон, що становить 20,24% відобсягу викидів базового року.

Наявність програми сталого енергетичного розвитку міста у міських бюджетах та програмах 2014-2015 рр.

План дії енергетичного розвитку міста Луцьк до 2020 року – затверджений рішенням сесії

Луцької міської ради від 26.09.2012 №32/53

Місто Луцьк стало учасником проекту “Муніципальна енергетична реформа в Україні”.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора