Спеціально для ІАП "Новий формат" підготувала регіональний прес-секретар житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Анастасія Ромазова
Дніпропетровський полк патрульної служби поліції особливого призначення «Дніпро-1» силами добровольців та волонтерів вже два роки бореться за незалежність України у двох напрямках. Перший та очевидний – військовий. Він передбачає проведення антитерористичної операції на окупованих територіях Луганщини та Донбасу. А другий – це робота з підвищення енергетичної безпеки нашої держави.
Про успішний досвід енергозаощадження та альтернативні технології, запроваджені на території підрозділу, розповіла кореспонденту Громадянської мережі ОПОРА заступник керівника штабу національного захисту Дніпропетровської області Катерина Чижик.
Насамперед зазначимо, що батальйон «Дніпро–1» формувався на базі Полку національного захисту Дніпропетровської області. Його місце дислокації знаходиться у Дніпропетровську, за адресою вул. Лєшко Попеля, 14а. Раніше тут розташовувались руїни Міністерства оборони.
Приміщення, які не експлуатувались протягом десяти років і в яких нині перебувають близько ста чоловік, знаходились в занедбаному стані. У будівлях навіть були відсутні вікна та двері. Це була зовсім покинута військова частина.
Зараз в межах бази вже відремонтовано приміщення казарми, штабу та складські споруди.
Оскільки для батальйону «Дніпро-1» та штабу нацзахисту питання енергоефективності є пріоритетом номер один, відновлені будівлі були від самого початку максимально утеплені. А найважливішим елементом для економії стандартного блакитного палива задля теплозабезпечення стало встановлення комбінованих твердопаливних котлів з високим показником тепловіддачі.
«Майже півтора роки для опалення штабу, де встановлено перший котел, ми використовували власний сухостій. Це не коштувало нам жодної копійки, окрім витрат на розпилювання старих дерев», – коментує привілеї альтернативних технологій пані Катерина.
Усі будівлі забезпечуються у холодний період теплом власного виробництва, без залежності від сторонніх носіїв.
Вагомим кроком на шляху до енергосамостійності підрозділу стало придбання за кошти волонтерів та спонсорів компактної, але потужної сонячної батареї з невеликим вітряком на акумуляторах. Їх робота дозволяє використовувати чисту енергію для зовнішнього освітлення та відеоспостереження.
Наразі сонячна батарея виробляє і дає змогу споживати до 15 тисяч кВт на місяць.
Волонтери та командування штабу не збираються зупинятися на досягнутому. Через вимоги та потреби сьогодення вони планують реконструювати приміщення реабілітаційного центру, спортзалу з басейном та гуртожитку сімейного типу. Адже вже зараз у частині проживають родини бійців, переселенці з дітлахами та просто ті, хто потребує житла.
За словами Катерини Чижик, основне перспективне завдання для працівників – переведення внутрішнього освітлення на енергію, отриману від сонячних колекторів, а також забезпечення негазового постачання гарячої води. Для реалізації цього проекту ще потрібно знайти фінансування.
До речі, територія дислокації «Дніпро-1» абсолютно незалежна від газу. Навіть приготування їжі не вимагає газового обладнання. За нинішньої ситуації його використання було б недоцільним та економічно необґрунтованим. Натомість електрична техніка високого класу енергоефективності є чудовим енергоощадним замінником блакитного палива.
Між тим, у будівлі їдальні зараз триває ремонт, а після його завершення будуть встановлені побутові прилади з високим рівнем економії електроспоживання.
На завершення пані Катерина підкреслила: «Усі внутрішні роботи, які проводяться на території підрозділу «Дніпро-1», перш за все націлені на автономність та енергоефективність».
вологість:
тиск:
вітер: