Додаток до протоколу робочої групи щодо закупівель, необхідних для введення нових лав 0 288

Пропозиції Громадянської мережі ОПОРА до протоколу робочої групи

1. Поділ предмету закупівлі на допорогові частини має ризик завищення ціни закупівлі. Вартість, що формується без конкуренції на тендері, а виключно за результатами домовленостей, несе суттєву корупційну загрозу.

Варто зазначити, що закупівлі, проведені з поділом лотів з використанням неконкурентної процедури, порушують пункт 7 статті 2 Закону “Про публічні закупівлі”, де зазначено, що “замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону”.
Як наслідок, закупівлі, проведені за неконкурентною процедурою, порушують принцип, зазначений у Статті 3, пункті 1: “Закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; що зазначені в Закону України “Про публічні закупівлі”.

2. Проаналізувавши отримані від ДП “Селидіввугілля” специфікації до укладених договорів, можна зробити висновок, що причиною формування завищених цін на товари та послуги, які утворилися за конкурентною процедурою торгів, може бути умова відстрочки оплати за фактично поставлену продукцію. У деяких тендерах відстрочка платежів сягає 120 днів.

Вважаємо за необхідне провести тендери за конкурентними процедурами з коротшими строками оплати та скоригувати об’єм кредитування відповідно до сформованих цін. Також важливо затвердити чітку та зрозумілу процедуру визначення черговості оплати отриманих товарів та послуг.

 

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора