У ПЕК і комуналці все буде ProZorro 0 227

Спеціально для ІАП “ЖИТЛО” підготував Олександр Горлушко, аналітик житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА

1 квітня вступить в дію Закон України «Про публічні закупівлі» (№3559 від 30.11.2015), згідно якого підприємства, що працюють у визначених сферах, при закупівлі товарів більше ніж на 1 млн грн та послуг на 5 млн грн повинні проводити тендери через систему електронних закупівель ProZorro. Окрім того, усі закупівлі на суму понад 50 тис. грн також повинні оприлюднюватися у цій системі.

Документ визначає, що дія закону поширюється на підприємства, які:

  • забезпечують виробництво, транспортування, постачання та зберігання газу;
  • забезпечують виробництво, транспортування та постачання теплової енергії;
  • забезпечують виробництво, передачу, розподіл, купівлю-продаж, постачання електричної енергії, здійснюють централізоване диспетчерське (оперативно-технологічне) управління об’єднаною енергетичною системою України;
  • забезпечують виробництво, транспортування та постачання питної води, функціонування централізованого водовідведення.

Закон також передбачає, що у системі ProZorro за власним бажанням підприємства та розпорядники бюджетів можуть проводити будь-які закупівлі. Це буде свідчити про добровільну публічність та відкритість. Наприклад, Київська міська держадміністрація одна з перших добровільно перейшла на закупівлі через цей ресурс.

Які можливості надає впровадження ProZorro?

Основна перевага системи – це можливість відслідковувати та аналізувати тендерні закупівлі в режимі онлайн з використанням широкого спектру електронних засобів.

До цікавих, на наш погляд, інструментів системи, які громадськість зможе використати для контролю закупівель, і як наслідок – для перешкоджання корупції, належать:

  • моніторинг закупівель підприємств у сферах енергетики і комунальних послуг (зокрема, водоканалів, теплоенерго, облгазів та обленерго тощо);
  • моніторинг закупівель за рахунок коштів державного бюджету;
  • моніторинг закупівель за рахунок місцевих бюджетів (з 01.09.16 р.);
  • моніторинг звітів допорогових закупівель усіх замовників.

Громадянська мережа ОПОРА сподівається, що система ProZorro буде розвиватися, і закликає громадян активно використовувати цей інструмент для моніторингу діяльності компаній у сфері ЖКГ.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора