Експерт розповів, які системи сонячного нагріву води підійдуть для приватних будинків та дач

Автор: | 13.03.2017

Джерело: ЕнергоЛайф, автор: Євгенія Каблучка

Днями «ЕнергоЛайф» побував на приватному полтавському підприємстві, що запроваджує енергозберігаючі технології. Під час екскурсії експерт з енергозбереження розповів про системи сонячного нагріву води.

Директор приватного підприємства «Еско-Лтава» Артем Вірченко пояснив, що відповідні системи діляться на два основні типи. Перший тип – сезонні. Вони працюють тільки літом. У той час як всесезонні функціонують протягом всього року.

Артем Вірченко.Фото: ЕнергоЛайф.інфо

Фахівець розповів про механізм роботи сезонних систем: «В системі циркулює вода. Нагрівання води відбувається за допомогою сонця без проміжного теплоносія. Проте варто зазначити, що таку систему не можна використовувати взимку. Воду потрібно буде злити»

Артем Вірченко показав дві системи нагрівання води. Спершу експерт розповів про систему нагрівання води, яка має бак.

«Це так би мовити перехідний варіант. Трубки можуть працювати весь час, а в бакові нагрівається вода. Суть в чому: всередині трубок, крім синього покриття, знаходиться ще одна трубка з проміжним теплоносієм. Це фреон. Нагріваючись, він передає тепло баку. А вже у баку нагрівається вода для санітарно-технічних потреб»

За словами фахівця, такі системи можна використовувати тільки в місцевості, де стовпчик термометра не опускається нижче позначки в мінус 10 градусів. При таких умовах воду можна не зливати. Контролер, який управляє системою, у випадку замерзання баку увімкне примусову циркуляцію тепла.  

«На жаль, в наших кліматичних умовах такі системи також варто спорожняти. Вони ідеально підходять для дач, котеджів, турбаз. Такі колектори дешеві і не потребують додаткового обладнання. Є водонапірна система і електричний тен. Він потрібен для того, щоб догріти воду у тому випадку, якщо через кілька похмурих днів не вистачило тепла для нагрівання води. Тоді увімкнеться електричний тен і догріє воду до потрібної температури» — додав Вірченко.

Перехідний варіант системи сонячного нагріву. Фото: ЕнергоЛайф.інфо

Подібна система коштує приблизно 400 доларів. Бак має об’єм в 150 літрів.

Є й більш універсальні системи, які відрізняються від попередньої установки комплектацією. Артем Вірченко розповів про другий тип нагрівальної системи:

«Тут також є трубки з проміжним теплоносієм. Але колектор, який нагріває воду, виконаний у формі не баку, а мідної труби. Такі системи можна збирати у великі площі і отримувати велику кількість гарячої води. Але для неї потрібна насосна станція, яка буде закачувати холодну воду з баку в колектори. Проходячи по колекторам, вода нагріється і повернеться гарячою у бак»

Універсальний варіант системи сонячного нагріву. Фото: ЕнергоЛайф.інфо

Такими системами можна укомплектовувати басейни, спорткомплекси, дитячі садочки, лікарні, приватні будинки. За словами експерта, універсальна система більш «гнучкіша» в монтажі та застосуванні. Проте й коштує близько на 250 доларів більше. Вищу ціну можна пояснити тим, що треба буде докупити контролер та насосну станцію.

Також універсальна система нагріву води «виграє» у попереднього сезонного аналогу вагою. Використовувати універсальну систему простіше, адже вона легша:

«У цьому випадку весь запас води ми можемо «спустити» у підвал чи до місця, де її беруть. У попередньому випадку вся вода, що нагрівається, тисне на дах»

Наприкінці розмови експерт повідомив, що вода у колекторах нагрівається в середньому за 5 годин:

«Ефективність системи  дуже велика – на один квадратний метр системи припадає сонячної енергії близько 800 ватт, а інколи й до 1 кіловата»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *