Енергоефективність у приватному секторі: сучасні технології будівництва 0 237

Спеціально для ІП ЖИТЛО підготував аналітик житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Дмитро Кузнєцов

Українські реалії підготували громадян до того, що енергоефективність і раціональне споживання ресурсів – це не лише показник свідомості, а й банальна життєва необхідність. Через постійне зростання цін за комунальні послуги, зокрема, вартості постачання енергоресурсів, українці стали модернізувати власні оселі, а при купівлі нових – цікавитися енергетичним паспортом будівель.

Складніша ситуація у приватному секторі. Для обігріву та комфортного проживання у будинку власникам потрібно більше енергоресурсів. Над вирішенням цієї проблеми думають в усьому світі. І все частіше ми чуємо про будинки, які не тільки не потребують енергоресурсів, а й виробляють їх із надлишком.

Давайте розглянемо 3 технології будівництва, якими вже користуються в Україні.

Солома – широко розповсюджений матеріал. Змішуючи з глиною, солому здавна використовували в будівництві на теренах нашої держави. Представники компанії Life House Building вирішили вдосконалити стару технологію. Як результат – збереження грошей за рахунок економії на споживані енергоресурсів.

Введений в експлуатацію житловий будок з соломи.

Для такого будівництва житню солому вологістю 12% пресують, з соснового брусу формують раму. Оскільки в такому виді соломи мало поживних речовин, матеріал перестає бути цікавим для комах чи гризунів, а просочення стін спеціальними речовинами роблять їх вогнетривкими.

Сформувавши стіни, їх з’єднують відповідно до спеціальних технологій, які включають надійну систему вентиляції. Якщо дотримуватися всіх норм та технологій, побудований із соломи будинок прослужить вам вірою та правдою близько 75 років.

Каркасні конструкції, які використовувались у будівництві ще за Радянського союзу, отримали нове дихання в компанії «Екопан».

Проект будинку, який теж вже здано в експлуатацію у Києві.

Зведення таких будинків за канадською технологією передбачає поєднання між собою SIP-панелей (Structural insulated panel), які складаються із стружки (95% деревини) із специфічною орієнтацією, та пінополістирола. Це забезпечує високу швидкість будівництва, надійну теплоізоляцію та легкість споруди. Такі характеристики дозволяють за потреби транспортувати будівлю.

3D друк дозволяє зменшити витрати на електрику та теплову енергію: за рахунок нових технологій в 3D друкуванні компанія PassivDom розробляє різноманітні моделі будинків, які взагалі не потребують підключення до тепло- чи електромереж.

Демонстраційний варіант офісного будинку.

Основа таких будинків – стіни з карбону та фібергласу, які друкує 3D-принтер. Цей матеріал майже у 6 разів міцніший та в 10 разів легший за сталь. А завдяки інноваційній технології утеплення вакуумом – стіни такі ж теплі, як і цегляні товщиною 7,33 м. До того ж, конструкція легко транспортується.

Головна ідея сучасного будівництва – зменшення витрат за рахунок скорочення споживання ресурсів. Таким чином ви не лише зменшуєте обсяги викопного палива, яке спалюють при виробництві електроенергії чи при теплопостачанні, а й робите свій внесок у порятунок планети.

Про те, що кожен з нас може зробити для збереження екології та заощадження ресурсів, читайте тут.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора