Енергетичні реформи: підсумки лютого 2017 року 0 139

Пропонуємо вашій увазі Моніторинговий звіт про просування України у виконанні Угоди про асоціацію з ЄС у сферах енергетики та довкілля, створений за допомоги Європейського Союзу. За зміст цієї публікації несуть відповідальність Громадська організація «ДІКСІ ГРУП», а також Громадянська мережа ОПОРА, Всеукраїнська громадська організація «Енергетична Асоціація України», Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля», асоціація «Європейсько-Українське агентство»

У січні 2017 року на фоні загального затишшя в проведенні реформ сектор природного газу не вирізнявся динамікою. Експерти відзначають хіба що ініціативи з обліку природного газу в одиницях енергії. Також позитивним сигналом стали новини про прямі поставки в Україну газу європейськими імпортерами.

У сфері електроенергетики велике занепокоєння викликає ситуація з блокуванням постачань вугілля, на вирішення якої були спрямовані урядові ініціативи. Протягом місяця депутати профільного комітету ВР не тільки не змогли просунутися в обговоренні законопроекту про ринок електроенергії, а й не розглянули законодавчу ініціативу про припинення дії попереднього закону з цього приводу. Проте Координаційна група з впровадження нової моделі ринку продовжила свою роботу.

Сектор енергоефективності не став винятком із загальної відсутності великої активності в проведенні реформ. У цій сфері продовжується обговорення напрацьованих рішень, що включають проекти законодавства щодо Фонду енергоефективності, питань енергетичних характеристик будівель та інших, проте конкретні рішення, включаючи наднагальне питання продовження програми «теплих кредитів», протягом місяця не були прийняті. Просування в блоці соціальних питань гальмуються надто низькими темпами прийняття закону про ринок електроенергії, а також імплементацією законодавства щодо енергетичного регулятора та газового ринку.

Неможливість України виконати зобов’язання в секторі довкілля вже призвела до того, що країна отримала вмотивовану думку від Секретаріату Енергетичного Співтовариства. Та навіть цей крок не допоміг відповідному законопроекту зібрати навколо себе необхідну підтримку депутатів.

Експерти констатують продовження термінів виконання на фоні зриву більшості запланованих строків в частині виконання зобов’язань в секторі нафти та нафтопродуктів. Зокрема, велика частина зобов’язань не перейшла на стадію імплементації, і попри публічні заяви про наміри з підготовки тих чи інших рішень та документів, вони все ще не були належним чином оприлюднені.

Певний оптимізм вселяють події в сфері бізнес-клімату, де експерти відмічають публікацію для обговорення постанови щодо визначення внесків на регулювання, що позначає рух до виконання закону про НКРЕКП. До позитивних моментів відносять і новий механізм відшкодування ПДВ. На цьому тлі проблемним моментом позначають проблему допорогових закупівель та можливі маніпуляції в цій сфері.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора