Подорожуйте на гроші, зекономлені на заміні лампочок 0 396

Подорожуйте на гроші, зекономлені на заміні лампочок

Спеціально для ІАП “ЖИТЛО” підготував аналітик житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Дмитро Кузнєцов

Чи ви замислювалися, скільки коштує освітлення вашої квартири? Звичайно, це порахувати не так вже й легко, адже ви отримуєте квитанцію щодо спожитої електроенергії в цілому, за місяць, а не по окремому електроприладу. До того ж, пересічний громадянин ледь встигає слідкувати за датами підвищення тарифу, що вже казати про те, що входить до його структури.

Громадянська мережа ОПОРА вирішила дізнатися, скільки реально економить заміна однієї лампи. Ми порахували, скільки квартира споживає електроенергії виключно на освітлення, залежно від кількості кімнат і типу ламп, які використовуються.

Якщо говорити про багатоповерхові будинки, то більшість українців мешкає в одно-трьох кімнатних квартирах, залежно від складу сім’ї та достатків. Тому в нашому дослідженні ми взяли за основу саме такі квартири з середнім квадратним метражем (36/60/75 м2). Крім метражу нам необхідно було дізнатись, скільки потрібно лампочок для таких квартир. Керуючись стандартом ДБН В.2.5-28-2006, ми визначили приблизні витрати власників квартир на освітлення.

Так, однокімнатна квартира потребуватиме близько 1200 грн при використанні звичайних ламп розжарювання, 150 грн – за умови встановлення енергозберігаючих ламп та близько 100 грн при LED-лампах.

Власники двокімнатної квартири витратять на її освітлення за рік майже на 2000 грн для ламп розжарювання, 300 грн – на енергозберігаючі та 150 грн – на LED-лампи.

І найбільше зекономлять власники трикімнатних квартир, які замінили звичайні лампочки. Адже в них жарівки витягнуть з кишені близько 2300 грн, енергозберігаючі – 430 грн, а  у випадку використання LED-ламп – 320 грн.

Таким чином, замінивши звичайні лампочки розжарювання на енергозберігаючі, ви сплачуватиме лише близько 20% від того, що сплачували раніше, а замінивши на LED-лампи – взагалі лише 15%.

Звичайно, заміна лампочок зі старих на нові теж коштує недешево, наприклад, LED-лампа коштує в 10 раз більше, ніж звичайна. Але повірте, вона дуже швидко окупиться. Головне – вимагайте якісний продукт із гарантією, адже час-від-часу вам може трапитись підробка.

Що стосується енергозберігаючих ламп, то вони теж мають свої недоліки. Основний полягає в тому, що для роботи лампи використовуються пари ртуті, але при безпечному поводжені вони можуть прослужити вам не один рік. Між іншим, адреси, де можна утилізувати такі лампочки, можете побачити тут.

А зекономлені кошти ви можете витратити на подорож за місто. Адже за вікном майже весна, і хто, як не той, хто береже природу, має право насолоджуватись її красою. 

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора