Як утеплити дах та горище: 9 порад для мешканців останніх поверхів 0 1984

Найчастіше про утеплення дахів і горищ думають власники індивідуальних будинків. Проте насправді навіть багатоповерхівка потребує проведення ізоляційних робіт. Нагріте повітря має властивість підніматися вгору, і, як свідчить практика, саме через неутеплений дах будинок втрачає приблизно 15% тепла.

Утеплення верхньої частини будинку обов’язково починається з даху, а не з горища. Для теплоізоляції покрівель використовуються різноманітні матеріали. Головне в результаті досягнути бажаного ефекту:

  • покрівлі на основі рулонних та мастичних матеріалів: ізоляція знижує тепловий потік і дає можливість зекономити на опаленні;
  • бетонні перекриття: теплоізоляція дає можливість вирівняти температури, перенести точку роси, уникнути накопичення вологи і, зрештою, захистити поверхню даху від утворення тріщин;
  • покрівлі з металочерепиці або профнастилу: ізоляційні матеріали роблять неможливим виникнення конденсату.

Ми пропонуємо вашій увазі кілька простих та практичних порад, які дозволять забезпечити максимальну теплоізоляцію горища та даху. А це, в свою чергу, не тільки покращить рівень життя завдяки комфортному мікроклімату у квартирі, але й дозволить продовжити термін експлуатації будинку, захистивши його від руйнування.

Що варто знати для утеплення даху

Для того, аби забезпечити достатню теплоізоляцію даху, необхідно слідувати достатньо простій схемі. Спочатку між лагами прокладається шар утеплювача (наприклад, листи пінополістиролу). Поверх нього – шар полегшеної мінеральної вати, огорнутої в поліетилен. Утеплювач закріплюють з допомогою рейок, край яких прикручується саморізами до лаг.

Матеріал та товщина утеплювача вибирається з урахуванням зимових температур зовнішнього повітря, кліматичної зони, в якій розміщено будинок, а також інших характеристик.

Порада 1.

Найбільш ефективні матеріали для теплоізоляції дахів – пінополістирол в плитах, листовий спінений поліетилен, мінералізовані плити. Оскільки утеплення даху збільшує навантаження на горищне перекриття, доцільно використовувати матеріали щільністю 35-50 кг/м3. Якщо мова йде про дерев’яні балки, то варто обрати легкі рулонні утеплювачі з щільністю 15-20 кг/м3.

Порада 2.

Насамперед варто подбати про гідроізоляцію. Якщо вода потраплятиме на шар утеплювача, він буде руйнуватися, може почати утворюватися пліснява. Необхідно прокласти кілька шарів гідроізоляції, які будуть перекривати один одного приблизно на 10-15 см.

Порада 3.

Для утеплення плоского даху можна використати додаткові шари покрівельних матеріалів або покласти ізоляцію на існуючу покрівлю.

Утеплення горища: секрети створення захисного теплового контуру

Горища, передбачені у багатоповерхівках, а також мансарди в індивідуальних будинках, створюють додаткову перешкоду для втрати тепла через дах. Окрім того, що ці приміщення виконують функцію своєрідного теплового буфера, вони також охороняють наші помешкання від вологи, яка схильна з часом руйнувати будівельні конструкції.

Порада 4.

Дуже важливо розрізняти два типи горищ: нежиле і жиле приміщення. Горище або мансарда, облаштовані для життя та роботи, потребують більше уваги і врахування додаткових нюансів. Зокрема, якщо горище не використовується, може бути достатньо подбати про теплоізоляцію на стелі. В жилому приміщенні необхідно покрити підлогу дошками або залити цементом, щоб не пошкодити шар ізоляційного матеріалу.

Порада 5.

Якщо теплоізоляція горища не прокладається одночасно з утепленням даху, варто ретельно перевірити цілісність покрівлі, переконатися у відсутності тріщин та в тому, що вода не буде просочуватися. Протікання даху зведе нанівець усі ваші зусилля зберегти в будинку тепло, зруйнує теплоізоляцію, призведе до появи грибка та плісняви у приміщенні. При чому це стосується як жилого, так і нежилого типу горища.

Порада 6.

Мансарда або горище, які використовуються для життя, переважно мають проведену електрику та опалюються. При утепленні такого приміщення важливо використовувати негорючі матеріали, які не виділяють отруйних речовин. Адже ізоляція прокладається всередині, тому напряму впливає на мікроклімат та самопочуття людей.

Димарі та вентиляційні отвори

Через систему вентиляції з будинку «втікає» приблизно 30-40% тепла. Частково про теплоізоляцію вентиляції та димарів можна подбати в процесі утеплення даху та горища.

Порада 7.

Для ізоляції навколо димаря слід використовувати виключно негорючі та термостійкі матеріали. До них належать скловата, мінеральна вата, керамзит. Якщо знехвувати чим застереженням, то можна в прагненні зігрітися банально згоріти.

Порада 8.

Між найвищим рівнем над стелею та покрівельними панелями існує вентильований шар повітряного простору. Він сягає лише кількох сантиметрів, тому там неможливо прокласти листи утеплювача. В такому випадку можна використовувати гранульований ізоляційний матеріал. Він задувається у відповідний проміжок за допомогою спеціалізованої техніки.

Хто відповідає за теплоізоляцію даху?

Утеплення даху в багатоповерхівках найчастіше стає проблемою мешканців останнього поверху. Зрозуміло, адже між іншими поверхами та покрівлею значно більша відстань, тому їм здається, що проблеми горища та даху їх не стосуються. Але тут варто згадати, що у вітчизняному житловому фонді дуже багато об’єктів із загальним лічильником тепла на весь будинок. Тобто ті втрати у 15% через дах стосуються всіх, а не лише власників квартир на останньому поверсі.

Порада 9.

Пам’ятайте: утеплення даху та горища повинне проводитися спільно. Рішення щодо цього приймається на зборах співвласників квартир, а якщо є діюче ОСББ – на його загальних зборах.

І наостанок. Не варто нехтувати якісними матеріалами, прагнучи зекономити на утепленні даху чи горища, на якому ніхто не живе. Насправді ви вкладаєте гроші не в ізоляційні роботи, а в можливість жити в комфортних умовах та платити тільки за те тепло, яке залишається у вашому будинку.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора