Досвід Німеччини: чи можливе зростання ВДЕ на фоні урізання дотацій 0 354

Джерело: Eco Town 

Будучи лідером впровадження відновлюваних джерел енергії, Німеччина здобула корисний для запозичення досвід. Наразі країна суттєво зменшує дотації для сонячної та наземної вітрової енергетики і отримує неоднозначні результати.

У минулому році в Німеччині встановили лише 1,37 нових сонячних гігават. Ще нещодавно стрімке зростання встановленої потужності сонячних електростанцій практично зупинилося. Зараз на “сонце” припадає 40 ГВт встановленої потужності або 6,5% від сумарної електрогенерації. 

У 2015 році сонячну електроенергію держава купувала у великих СЕС за $89 за МВт-год, що недостатньо мотивувало бізнес до зведення подібних об’єктів. Для порівняння, у 2008 році дотації становили $530 за МВт-год. 

В той же час вітер навпаки приніс жителям Німеччини хороші новини – торік наземні ВЕС збільшили виробництво електроенергії у порівнянні з 2014 роком на 50% – до 85,4 ТВт-год. Примітно, що майже стільки ж згенерувала у 2015 році атомна енергетика – 87,1 ТВт-год. 

Торік частка вітроенергетики у сумарному балансі електрогенерації склала 15%. При цьому дотації на «вітер» у Німеччині становлять близько $70 за МВт-год. Як висновок, вітроенергетика на відміну від сонячної бурхливо розвивається навіть при відносно низьких цінах викупу. 

Сьогодні в Німеччині високі дотації отримують лише надзвичайно дорогі і складні в установці морські вітроелектростанції – близько $250 за МВт-год. 

Примітно, що оптові ціни на електроенергію у Німеччині становлять $30-35 за МВт-год. У минулому році завдяки газу країна виробила 30 ТВт-год електроенергії. 

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора