Особливості кредитування ОСББ в місті Суми 0 272

Як легко отримати кредит на енергозберігаючі заходи знають в Ощадбанку. Анатолій Олександрович Зубко – начальником відділу корпоративного бізнесу обласного управління Ощадного банку, який розповів Громадянській мережі ОПОРА про особливості кредитування ОСББ.

Чи популярне кредитування ОСББ станом на сьогодні?

– Наразі програма тільки набирає обертів, тому що більшість голів ОСББ не знали про існуючу програму кредитування. За чотири місяці нам довелось провести дуже багато консультацій, роз’яснень не тільки для голів ОСББ, а й для мешканців міста Суми. Після проведення консультацій та надання розрахунків більшість почала по-іншому ставитися до програми кредитування та виявила зацікавлення.

Що, на Вашу думку, може сприяти популяризації кредитування ОСББ?

– Однозначно сказати неможливо, але спільні зусилля державних банків, місцевої влади впливатимуть на популяризацію кредитування ОСББ за рахунок проведення презентацій, зустрічей з мешканцями міста, поясненням програми, яка наразі діє.

– На реалізацію яких заходів найчастіше надаються кредити для ОСББ?

– Можна зробити поділ на декілька груп. Перша – це термомодернізація, утеплення будинків, а саме дахів і стін. Друга – заміна вікон в під’їздах на металопластикові. Третя – вдосконалення системи електроосвітлення: заміна проводки або встановлення ламп, які реагують на рух.

– Які програми кредитування ОСББ діють наразі в «Ощадбанку»?

– В «Ощадбанку» діє лише одна програма – «Ощадний дім». Вона розрахована як на ОСББ і ЖКГ, так і на фізичних осіб, оскільки розділена на декілька частин.

– Які умови кредитування ОСББ?

– Відсоткова ставка складає 23,5 % річних, кредитування – від одного року. Разова комісія становить від 3 %, залежно від суми кредиту та строків кредитування. Максимальний строк – до 60 місяців. Є можливість дострокового погашення кредиту. Він може надаватися двома методами: у вигляді цільового кредиту або невідновлюваної кредитної лінії з графіком вибірки до 6 місяців, і за ці 6 місяців, поки відбувається вибірка кредитних коштів, клієнт не сплачує тіло кредиту, лише відсотки.

– Скільки кредитів вже видано «Ощадбанком» для ОСББ на енергозберігаючі заходи?

– На сьогоднішній день Сумським обласним управлінням Ощадного банку видано два кредити і наразі готуються документи для третього. Ми маємо 18 поданих заявок на кредитування, які будуть оформлені найближчим часом.

– Які конкретні кредити вже надані по місту Суми?

– Ми видали кредит у місті Конотоп на утеплення одного з елітних будинків. І 3 вересня у Глухові – на термомодернізацію та встановлення лічильників. Зараз іде підписання кредитної угоди щодо будинку у місті Ромни на встановлення в під’їзді пластикових вікон.

Спеціально для інформаційного порталу SumyLife підготувала регіональний прес-секретар житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Марія Стронська.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора