Розрахунок тарифу ТЕС: що змінилося за рік? 0 433

Аналітики житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА проаналізували розрахунок тарифу на електроенерію, вироблену теплоелектростанціями (ТЕС).

Раніше ОПОРА отримала відповідь від НКРЕКП на інформаційний запит щодо структури тарифу та розрахунку ціни продажу електроенергії в ОРЕ виробниками, які працюють за ціновими заявками.

Варто зазначити, що електрична енергія, вироблена на ТЕС, посідає друге місце за обсягом продажу в ОРЕ після атомної електроенергетики та перше місце за вартістю проданої електроенергії в ринок.

Детальніше розглянемо зміни, що відбулися.

По-перше, на 16% зріс індекс API2. Показник АРІ2 вираховується за комерційно захищеною непублічною формулою, яка належить компанії Argus/McCloskey та має в основі ціни контрактів на купівлю вугілля на біржі у Роттердамі.

Вартість вугілля на біржі Роттердаму за останній рік зросла майже вдвічі. Тому індекс АРІ2 буде суттєво рости і надалі.

Також зросла на 18% у доларах ціна на доставку до України. Це обґрунтовують підвищеним попитом на морські перевезення вугілля великими сухогрузами, та проблемами, пов’язаними з глибиною судоходних маршрутів до портів України. Деякі судна потрібно частково розвантажувати на підходах до порту, аби не потрапити на мілину, що суттєво здорожчує доставку. Крім того, існує проблема з пропускною здатністю портів що впливає на швидкість розвантаження.

Ціна перевалки у доларах знизилася знизилася на 13%. Причиною можуть бути коливання курсу гривні.

У кінцевому підсумку ціна вугілля без врахування транспортування територією України зросла на чверть.

Несуттєво (на 3%) знизився обсяг продажу електроенергії ТЕС в ОРЕ –  через збільшення частки атомної енергії після закінчення у 2016 році планових ремонтів.

Натомість значно зменшилася норма прибутковості виробників – на 54%, натомість на 13% збільшилися умовно-постійні витрати (зарплати, амортизація, витрати на утримання тощо).

Усе це призвело до того, що вартість електроенергії, проданої в ОРЕ, зросла на 10%, і як наслідок, з урахуванням зменшення об’єму, вартість продажу електроенергії в ОРЕ виробниками, які працюють за ціновими, заявками зросла на 13%.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора