Вінниця: вода з крану – звідки вона береться? 0 457

Скільки разів за день ми відкручуємо крани з водою? Безліч! Але чи відомо нам, звідки саме тече ця вода, де її початок, яка собівартість кожного кубометра? Ні. Тож давайте дізнаємося, звідки і як саме надходить вода до мешканців Вінниці.

Комунальне підприємство «Вінницяоблводоканал» – виробник і виконавець послуг з водопостачання та водовідведення у Вінницькій області та у місті Вінниця.

Воду для постачання беруть з річки Південний Буг. Підприємство несе відповідальність за якість води: вони проводять цілодобовий контроль якості води, мають атестовану лабораторію на контроль більш ніж 80 показників.

Кількість абонентів КП «Вінницяоблводоканал» складає 19155, у т.ч. 16024 у приватному секторі. Водопровідна станція складається зі станцій №2 та №3, загальна потужність яких складає 200 тис. м3/добу.

Собівартість послуг з водопостачання складає 2,90 грн. за 1 м. куб. (усі ціни в статті вказані без урахування ПДВ), водовідведення 2,32 грн. за 1 м. куб.

Вартість послуг з водопостачання для населення становить 1,38 грн. за 1 м. куб., а водовідведення 1,01 грн. Дані тарифи не змінювалися з 2012 року.

Ціна для бюджетних установ змінилася з 1 січня 2014 року. Тепер 1 м. куб. з водопостачання коштує 6,71 грн., а з водовідведення – 5,34 грн.

Інші споживачі (приватні заклади та підприємства) з 1 січня 2014 року сплачують за 1 м. куб. з водопостачання 6,86 грн., а з водовідведення – 5,49 грн.

Підсумовуючи, варто зауважити, що за даними моніторингу тарифів на житлово-комунальні послуги, який проводився Державною інспекцією України з контролю за цінами по базових підприємствах усіх регіонів протягом липня 2014 року, тарифи для населення з централізованого водопостачання у Вінниці є найнижчими в Україні – 1, 65 грн. за м. куб. (для порівняння: найдорожчій тариф по Україні сягає до 7,54 грн., його встановлено для мешканців Закарпатської області). Щодо тарифу для населення з централізованого водовідведення, то тут Вінниця займає 2 місце (після Харкова) серед найдешевших цін по Україні – 1, 2 грн. за куб. м. Найдорожчій тариф у Кіровоградській області – 5,928 грн.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора