Марія Осипчук: «Школа ефективного ОСББ – це втілена мрія» 0 882

1 листопада у Києві відбулася офіційна презентація «Школи ефективного ОСББ». В рамках проекту 20 голів правління новостворених об’єднань співвласників отримають ґрунтовні теоретичні знання про особливості керування ОСББ.

Марія Осипчук розповіла ІАП «ЖИТЛО» про деталі та перспективи проекту.

– Звідки ідея проведення навчань саме у такому форматі Школи?

У зв’язку з прийняття у травні 2015 року Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», наприкінці 2015 року я почала проводити навчання для активних мешканців міста Києва щодо того, як створити ОСББ та як уникнути примусового призначення управителя багатоквартирному будинку.

Проводячи такі навчання, я почала все більше і більше занурюватися у сферу житлово-комунального господарства та глибше вивчати тему управління будинками. Тим паче, в учасників моїх навчальних семінарів постійно виникала велика кількість питань, на які я не мала можливості надати повноцінні відповіді за одне заняття. Розуміючи великий запит на отримання ґрунтовної інформації щодо  управління багатоквартирним будинком, ми разом з Андрієм Сауком, головою правління ОСББ «Симоненка, 2а», влітку 2016 року провели Форум ОСББ у м. Бровари, на якому зібрали активних та відповідальних власників, практикуючих голів ОСББ, представників різних компаній, які надають послуги з обслуговування будинків, термомодернізації тощо. Цей Форум тільки підвищив запит на повноцінне навчання управлінню багатоквартирними будинками.

На той момент, Андрій Саук вже мав «Школу ОСББ Андрія Саука» та один раз на тиждень навчав мешканців Броварів управлінню багатоквартирним будинком. Але мав ту саму проблему, як і я в Києві: одного, обмеженого в часі, заняття недостатньо для надання учасникам таких семінарів комплексних знань.

Саме тому в нас виникла ідея створити комплексний навчальний курс, для участі в якому обрати 20 відповідальних власників та навчити їх основним питанням з управління багатоквартирним будинком.

У вересні 2016 року ідея оформилася у «Школу ефективного ОСББ». А в жовтні ми сформували детальну програму Школи та домовилися з різними експертами та компаніями про проведення навчальних занять.

– Ви – кваліфікований юрист, експерт у питаннях управління будинком. Але чи легко було вам все організувати?

Оскільки ми не мали фінансування, то перший набір «Школи ефективного ОСББ» анонсувався як оплачуваний курс і для участі у навчанні бажаючі мали б сплатити 2500 гривень за 3,5 місяців навчання.

У той же ж час ми презентували свою ідею представникам Громадянської мережі ОПОРА, які підтримали нас та виступили співорганізаторами презентації Школи та всього навчального курсу.

Саме завдяки підтримці Громадянської мережі ОПОРА ми змогли зробити цей курс безкоштовним та відібрати 20 активних та відповідальних власників, які з 1 листопада 2016 року до 15 лютого 2017 року навчатимуться повноцінному управлінню багатоквартирним будинком.

З кожним днем ми отримуємо все більше пропозицій від різних компаній щодо проведення навчання для учасників нашої Школи. Зокрема, під час курсу відбудуться практичні семінари з термомодернізації, програм фінансування ОСББ, практикуми з підготовки будинку до опалювального сезону та багато інших інформаційних та корисних заходів.

– У чому відмінність «Школи ефективного ОСББ» від подібних проектів?

На мою думку, саме такий навчальний курс є нагальною необхідністю для кожного багатоквартирного будинку. В управлінні багатоквартирним будинком є багато підводних каменів, про які не пишуть у загальнодоступних джерелах. Але незнання цих моментів може призвести до багатьох несприятливих наслідків.

Саме тому ми розкажемо учасникам «Школі ефективного ОСББ», як управляти багатоквартирним будинком від А до Я, як налагодити якісне та повноцінне утримання будинку та забезпечити потреби співвласників на вчасне отримання житлово-комунальних послуг належної якості.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора