Точку неповернення пройдено 0 247

Джерело: “Твое ОСББ”, автор: Галина Когут

“Будинок, що злітає в небо” – так мешканці цього району називають львівську багатоповерхівку ОСББ “Стрийська, 91”, яка наче справді готується злетіти з радості, що мешканці дбають про неї.

Співвласники ОСББ дійсно ретельно готують будинок до зими. Голова правління ОСББ Стефанія Климко нагадує, як за 8 років існування ОСББ мешканці крок за кроком приводили будівлю до ладу: капітально відремонтували за власні кошти усі інженерні комунікації, здійснили модернізацію системи освітлення, у минулому році замінили на енергоефективні вікна на сходових клітинах.

Будинок цей звичайний – дев’ятиповерхова панелька 1982 року будівництва. Тепер співвласники вирішують таку проблему: узимку в такому будинку тепло втікає через стіни. Отож цього року співвласники вирішили вдягнути його – утеплити.

Звісно, зібрали збори співмешканців, зібрали не один раз, і таки прийняли потрібне рішення. В липні взяли кредит в Укргазбанку на 1 млн. 50 тис. гривень на 10 років – і ось, сьогодні, в кінці серпня, вже завершують утеплення фасаду.

Після завершення робіт, як це і має бути, ОСББ отримає суттєву компенсацію від Держенергоефективності (від 40%) та з міського бюджету (до 30%). Таким чином і взимку в будинку буде тепло, й платити за тепло співмешканці будуть менше.

Здається, ми проходимо точку неповернення. Українці вчаться економити, діяти спільно та приймати колективні рішення щодо управління спільним майном, живуть комфортніше, позбуваються патерналізму й очікування милості від влади… І при цьому ще й будують енергонезалежну та надійну державу.

Так роблять своє життя справжні громадяни.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора