Децентралізоване опалення в Україні: потенціал та шляхи впровадження 0 360

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства оприлюднило звіт «Про децентралізоване опалення в Україні: потенціал та шляхи впровадження», підготовлений в рамках проекту «Секретаріат та Експертний хаб з енергоефективності», що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні за підтримки Уряду Словацької Республіки та за сприяння Мінрегіонбуду.

У звіті наводиться обґрунтування доцільності впровадження децентралізованого опалення в містах та досвід Європи у цьому питанні. Також розглядаються тенденції та потенціал системи опалення в Україні, можливі варіанти фінансування модернізації або децентралізації, ключові перешкоди та рекомендації для органів влади щодо їхнього усунення.

Одним з головних критеріїв для визначення доцільності використання централізованого або децентралізованого опалення в містах є щільність попиту на теплову енергію, показником оцінки якої є лінійна теплова щільність (ЛТЩ). За відсутності додаткових синергій з іншою інфраструктурою міста (наприклад, спалювання сміття, використання надлишкової енергії промисловості тощо), вважається, що централізоване опалення економічно вигідне при значенні ЛТЩ більше 2,0 МВт*год/м.

У середньому в Україні показник лінійної теплової щільності складає 2,3 МВт*год/м (значно нижчий, ніж в країнах Східної Європи) та, найбільш вірогідно, буде і далі знижуватись через заходи енергоефективності в будинках. За оцінками, потенціал заміщення в Україні централізованого опалення децентралізованим може скласти більше 20%.

Повний текст звіту ви можете завантажити за посиланням.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора