Історія конкурсу на залучення інвестора в межах ділянки «Юзівська» 0 53

Для того, щоби зрозуміти суть історії, пов’язаної із проведенням конкурсу із залучення інвестора в межах ділянки «Юзівська», необхідно насамперед ознайомитися із Законом України «Про угоди про розподіл продукції». Постійно діючим органом, утвореним для вирішення питань організації укладення та виконання угод про розподіл продукції (УПР), є Міжвідомча комісія, утворена згідно постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 р. № 644 «Про утворення Міжвідомчої комісії з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції».

24 січня 2013 року було укладено угоду про розподіл вуглеводнів, які видобуваються в межах ділянки «Юзівська», між державою Україна, Шелл Експлорейшн енд Продакшн Юкрейн Інвестментс Б.В. та ТзОВ «Надра Юзівська». Проте у 2014 р. внаслідок форс-мажорних обставин, зокрема через ситуацію на сході України, Шелл заявила про намір відмовитися від виконання УРП.

Однак Надра «Юзівська» прийняла рішення не відмовлятися від угоди та продовжити самостійно виконувати зобов’язання інвесторів за УРП (рішення зборів від 25.06.2015 р.).

25, 26 та 28 серпня 2015 року відбулися засідання Міжвідомчої комісії під головуванням тодішнього міністра енергетики і вугільної В. Демчишина, на яких розглядалося питання подальшої долі УПР на Юзівській ділянці. У зв’язку з відмовою Шелл від виконання угоди та відсутністю у Надра «Юзівська» фінансових та технічних можливостей реалізувати роботи в рамках УРП, Міжвідомча комісія рекомендувала Надра «Юзівська» провести відкритий конкурс для залучення інвестора у формі продажу корпоративних прав учасника або відступлення своїх прав і обов’язків в Угоді. До конкурсного комітету було рекомендовано включити представників Мінприроди, Мінекономрозвитку, Мінфіну, Міненерговугілля, Мін’юсту та Державної фіскальної служби.

У розпорядження ІАП “ЖИТЛО” були надані документи, завдяки яким ми змогли відтворити хронологію проведення конкурсу.

8 вересня 2015 року Шелл в односторонньому порядку припиняє участь в УРП, а Надра «Юзівська» набуває усіх прав та обов’язків Шелл.

9 вересня 2015 року знову зібралася Міжвідомча комісія, яка прийняла рішення підготувати проект порядку та умов проведення конкурсу.

 

 

12 жовтня 2015 року Міжвідомча комісія розглянула та погодила порядок та умови проведення конкурсу. Згідно п 3.2., конкурсна комісія повинна бути створена із залученням представників ТОВ «Надра Юзівська», НАК «Надра України», а також представників від Мінприроди, Мінекономрозвитку, Мінфіну, Мінеренговугілля та народних депутатів.

27 жовтня 2015 року Надра «Юзівська» оголосила конкурс на залучення інвестора, опублікувавши відповідне оголошення у газеті «Урядовий кур’єр». Останнім терміном подачі заявок було визначено 8 липня 2016 р.

Конкурсний комітет сформований Наказом ТзОВ «Надра Юзівська» від 9 листопада 2015 р. До його складу увійшли голова В. Назаркевич, представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України В. Демчишин та М. Оринчак, В. Бучко за дорученням в.о. Міністра екології і природних ресурсів С. Курикіна, представник Міністерства фінансів І. Уманський, Народні депутати А. Матвієнко, І. Насалик, помічник Народного депутата В. Лісовий, представник НАК «Надра України» В Коцюра та представник Міністерства економічного розвитку і торгівлі І. Новікова.

Тим часом, 28 жовтня 2015 р. Кабінетом міністрів України була прийнята постанова № 1172 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 р. № 644», якою були внесені зміни до складу Міжвідомчої комісії. Зокрема, очолив комісію Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. У лютому 2016 року голова комісії Геннадій Зубко своїм рішенням затвердив персональний склад.

У червні 2016 р. у зв’язку зі зміною посад в Уряді персональний склад Міжвідомчої комісії було перезатверджено.

На початку липня Надра «Юзівська» надіслала листи у відповідні міністерства з проханням надати кандидатури для участі у конкурсному комітеті у зв’язку зі змінами у складі Міжвідомчої комісії.

15 липня 2016 р. Надра «Юзівська» вносить зміни до складу конкурсного комітету. В результаті у конкурсну комісію увійшли директор ТОВ «Надра Юзівська», представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості, народні депутати України, представник НАК «Надра України» та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Нагадаємо, як повідомляв раніше ІАП ЖИТЛО, компанія Yuzgas B. V. стала переможцем конкурсу на реалізацію проекту з видобутку сланцевого газу на Юзівській площі, де раніше планувала займатися видобутком всесвітньо відома компанія Shell. Про це повідомили в НАК «Надра України», дочірня компанія якої «Надра Юзівська» володіє цією площею. Цю компанію було створено з метою реалізації проекту з пошуку та видобутку корисних копалин відповідно до угоди про розподіл продукції (УРП), тобто вуглеводнів, які видобуватимуться у межах Юзівської площі.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора