Проблема міських сміттєзвалищ актуальна для будь-якого міста України. Сміттєпереробні заводи працюють ефективно та прибутково, але якщо їх будувати на місці вже утвореного полігону відходів, то виявляється надто дорого, та і пошук інвесторів не завжди вдалий.
Але знаходяться підприємці та компанії, які бажають допомагати українцям «опрацьовувати» сміття і перетворювати його на користь населенню. Так 20 травня на полігоні твердих побутових відходів, куди вивозиться сміття із Сум, українсько-німецька компанія «Озон» розпочала буріння свердловин з метою розвідки біогазу.
Як повідомив заступник міського голови Іван Борник на своїй сторінці у мережі Фейсбук, компанія «Озон» почала брати зразки газу. Якщо пошуки газу будуть вдалими, то фірма планує інвестувати кошти у видобуток метану.
Коментуючи подію УКРІНФОРМУ, Іван Бортник зазначив, що «за технологією, мають зробити 10 свердловин по всьому периметру полігону. Потім у спеціальних балонах повезуть добутий газ до Німеччини на аналіз. За його результатами і буде прийнято рішення, чи варто іноземцям інвестувати кошти у проект з видобутку тут метану, бо саме він цікавить інвестора».
За словами посадовця інвестор готовий вкласти близько 2 мільйонів євро, якщо у біогазі виявиться 50-60% метану. Для реалізації проекту німецька компанія привезе власне обладнання, а від влади будуть потрібні лише дозвільні документи. З міського бюджету на цей проект не буде витрачено жодної копійки.
Проект по видобутку метану на полігоні твердих побутових відходів розрахований на 5 років, а запланована окупність – 3 роки.
Результати проб стануть відомі вже за місяць, про що заступник міського голови обіцяв повідомити на прес-конференції.