Чи регулюватиме держава вплив транспорту на довкілля? 0 172

28 жовтня у Міністерстві інфраструктури України відбувся круглий стіл «Державне регулювання викидів СО2 та споживання енергії дорожнім транспортом: Європейський досвід та перспективи України».

На круглому столі було представлено проект Служби експертної підтримки ClimaEast «Розвиток потенціалу у розробці національної політики щодо регулювання викидів СО2 та споживання енергії дорожнім транспортом». Мета проекту – допомога Міністерству інфраструктури України у створенні стратегії поводження з транспортом.

На думку експертів, кількість приватних легкових автомобілів з кожним роком в Україні буде зростати. Тому зараз необхідно змінювати українське законодавство відповідно до очікуваних викликів у сфері транспорту. Основою дискусії на круглому столі стала можливість втілити напрацьовані проектом рекомендації у національну політику в сфері поводження з транспортом.

Під час дискусії гостро постало питання щодо механізмів підвищення якості пального та зменшення кількості застарілого транспорту. Також розглядались перспективи впровадження «м’яких» заходів, тобто створення зручної інфраструктури для велотранспорту та покращення якості надання послуг в громадському транспорті.

«Якщо більшість користуватиметься громадським транспортом чи велосипедом, викиди парникових газів значно скоротяться, що допоможе зберегти довкілля», – зазначив аналітик житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Дмитро Кузнєцов.

Також на заході були представлені інші проекти та програми, спрямовані на зменшення викидів СО2 та споживання енергії дорожнім транспортом. Зокрема Наталія Кушко, представник проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», наголосила, що напрацювання проекту ClimaEast можуть лягти в основу Стратегії низьковуглецевого розвитку в Україні у секторі транспорту.

 

Ця інформація для преси стала можлива лише завдяки широкій підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID). Відповідальність за зміст несе Громадянська мережа ОПОРА, що не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора