До кінця 2015 року у Вінниці 60 побутових сонячних електростанцій підключать до загальної електромережі 0 195

До кінця 2015 року у Вінниці планується підключення близько 60 побутових сонячних електростанцій до загальної електромережі. Про це повідомила комерційний директор ПАТ «Вінницяобленерго» Ганна Пістружак у інтерв’ю, повідомляє vitatv.com.ua

За словами Ганни Пістружак, сьогодні чимало побутових споживачів розглядають можливість встановлення сонячних батарей, які дозволяють не тільки забезпечити потреби власного домогосподарства, а й продавати електроенергію в мережу, компенсувавши таким чином витрати на традиційну електрику. 

Наразі у обласному центрі вже п’ять побутових споживачів використовують сонячне господарство для виробництва електрики та «діляться» з сусідами її надлишками, зауважує експерт, додаючи, що компанія відкрита до співпраці з тими, хто вийшов на відновлювальні джерела енергії. 

За словами Ганни Пістружак, для забезпечення одного індивідуального домогосподарства електроенергією орієнтовно потрібно 40-60 м кВ сонячних плит потужністю 10 кВт. Середня вартість встановлення та підключення такого обладнання з усіма супроводжувальними матеріалами, лічильником, інвертором складає, за свідченнями бувальців, 12-15 тисяч євро. Раціоналізатори, які облаштували власні дахи сонячними батареями півтора-два роки назад, розраховують окупити міні-СЕС за 1,5-5 років, розповідає комерційний директор. 

Проте, як зауважила Ганна Пістружак, в силу кліматичних особливостей Вінниця не зможе стовідсотково перейти на альтернативні джерела енергії.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора