Донеччина позбавляється від сміття 0 414

З метою подолання негативних тенденцій у сфері поводження з відходами на території Донеччини була затверджена відповідна програма, розрахована на період з 2016 до 2020 року. Про це повідомляють Вісті Донбасу.

Ця програма спрямована на вирішення проблеми недосконалої системи збору, транспортування та розміщення відходів, відсутності роздільного збирання побутових відходів, перевантаження сміттєзвалищ і підвищення рівня екологічної свідомості населення.

Звітуючи на колегії Донецької ОДА про виконання в 2016 році основних заходів програми поводження з відходами, директор департаменту екології та природних ресурсів Сергій Натрус  звернув увагу на випередження та перевиконання більшості показників.

Зокрема, вдалося закупити майже у п’ять разів більше сміттєвозів та іншої спецтехніки, аніж передбачалося попередньо. Замість запланованих 10,4 млн грн на техніку витратили 48,2 млн грн, придбавши 20 машин для збору та транспортування побутових відходів, у тому числі 11 сміттєвозів замість трьох запланованих. Сергій Натрус пояснив, що обсяги фактичного фінансування оновлення парку спецавтотранспорту в містах і районах області враховують усі джерела фінансування, затверджені раніше, оскільки реалізація програми була розпочата лише в середині 2016 року.

У шість разів більше коштів спрямовано на оновлення контейнерного господарства, а саме — придбання 2076 контейнерів різної ємкості. Стовідсотково був виконаний захід із проектування та будівництва у 2016 році сміттєсортувальних станцій. Так, удалося поновити роботу після реконструкції сортувальної лінії в Краматорську, на яку витрачено майже 1,2 млн грн з обласного бюджету.

Минулого року також були збудовані 44 нові контейнерні майданчики, що становить 65% від плану. Проведено корегування проекту ІІ черги регіонального полігону ТПВ у Краматорську, де будівництво розпочнеться вже цього року, і виконані проектні роботи на полігоні ТПВ у Маріуполі. На черзі — початок будівництва регіонального полігону в Кураховому та Волновасі.

Упродовж 2016 року були визначені ділянки для проектування та будівництва сміттєсортувальної станції в Олександрівському та Великоновосілківському районах. На цей час розпочато процедуру закупівель у системі ProZorro на розробку проектно-кошторисної документації сміттєсортувальної станції в Олександрівському районі.

«Проектні роботи з будівництва   сміттєперевантажувальної   станції  в   Торецьку хоч і були розпочаті, — зазначив Сергій Натрус, — але тут виникли проблемні питання, пов’язані з природними умовами на запропонованій земельній ділянці. Отже, захід не був виконаний у повному обсязі».

Також, за словами директора департаменту, вдалося розробити лише сім із 15-ти запланованих схем санітарної очистки міст і районів області. Ще два міста розробили свої схеми раніше, а затвердили в минулому році.

Без важливої для місцевої інфраструктури документації досі залишаються 11 адміністративних територій, серед яких Краматорськ, Маріуполь, Лиман, Селидове, Слов’янськ, Бахмутський, Покровський та Слов’янський райони.

«Без схеми санітарного очищення неможливо оцінити потребу території в техніці й обладнанні для збору ТПВ та розвивати ефективну систему поводження з відходами в області», — звернув увагу присутніх Сергій Натрус.

Директор департаменту також зауважив, що заходи з реалізації затвердженої минулого року програми поводження з відходами, на жаль, не охопили таких видів небезпечних відходів, як медичні, тваринного походження, органічні та будівельні.

Цього року передбачається оснащення Регіонального центру поводження з відходами, що охоплює північну групу міст, відповідним обладнанням для утилізації небезпечних відходів: медичних та ртутьвмісних, будівельних, відходів деревини, що утворюються на території області. Оснащення буде профінансоване з обласного екологічного фонду.

Аналізуючи результати виконання програми поводження з відходами за минулий рік, Сергій Натрус наголосив на важливості проведення роз’яснювальної роботи щодо раціонального поводження з відходами. Схвальну оцінку докладених у цьому напрямку зусиль отримали Вугледар, Добропілля, Бахмут, Покровськ та Покровський район. А от у Краматорську, Ясинуватському та Слов’янському районах роз’яснювальна робота або не проводилася зовсім, або за своїм змістом не відповідала поставленій меті.

Щодо планів на 2017 рік, передбачених Регіональною програмою, то, за словами Сергія Натруса, загальна сума фінансування складатиме 367 млн грн. Зокрема, передбачено проектування та будівництво сміттєсортувальних станцій у Олександрівському та Великоновосілківському районах, сміттєперевантажувальних станцій із сортувальним обладнанням у Бахмуті, Покровську, Торецьку та Добропільському районі. Ще 74,6 млн грн планується виділити на придбання спецтехніки та сміттєвозів, а 29,2 млн грн — на оновлення контейнерів. Продовжиться й будівництво майданчиків для контейнерів. На проектування та будівництво спеціалізованих полігонів для захоронення відходів у Краматорську, Кураховому, Волновасі заплановане фінансування  обсягом 139,3 млн грн. Зрештою, 47,8 млн грн виділяється й на оснащення Регіонального центру поводження з відходами необхідним обладнанням для знешкодження небезпечних і спеціалізованих речовин.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора