Сьогодні у Києві відбувається Друга конференція «Низьковуглецевий розвиток України», присвячена розробці низьковуглецевої стратегії нашої держави.
З привітальним словом у відкритті конференції взяли участь Остап Єднак – народний депутат України, Тетяна Бойко – координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА, Віктор Вакараш – заступник Міністра екології та природних ресурсів України, Стівен Гон’є – Директор Офісу економічного зростання USAID, Валерій Геєц – Академік НАН України, Директор ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», Дмитро Корчак – директор Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Мінрегіону, Тамара Буренко – заступник директора Департаменту стратегічного розвитку – начальник Управління моніторингу та інформатизації Держенергоефективності, Вадим Ноздря – депутат Київської міської ради, Томас Пітерсон – Засновник та Президент Центру кліматичних стратегій.
Спікери підкреслили актуальність питання низьковуглецевого розвитку України та потребу в активній участі у цьому процесі як представників центральних органів виконавчої влади, представників парламенту, так і громадських інституцій, науковців та фахівців галузі. Розробка стратегічних кроків для формування процесу низьковуглецевого розвитку є необхідною практично для всіх сфер економіки України (від енергетики до сільського та лісового господарства), оскільки передбачає їх цілеспрямовану модернізацію.
Тетяна Бойко зазначила, що пройшло понад півроку з того моменту, як 22 квітня вповноважений постійний представник України в ООН, Володимир Єльченко, підписав від імені нашої держави Паризьку угоду. Саме в цей момент тривав другий день Першої конференції «Низьковуглецевий розвиток України».
Відтоді для підготовки низьковуглецевої стратегії України були сформовані технічні робочі групи за 6-тьома секторами:
Протягом цього часу було проведено по два засідання кожної технічної групи, метою яких стала розробка галузевех політик до Плану дій з низьковуглецевого розвитку України. У результаті діяльності технічних робочих груп ми маємо сформовані та пріоритетизовані каталоги політик та заходів, впровадження яких стимулюватиме низьковуглецевий розвиток країни.
У той час, як представники Уряду, експерти та громадськість працювали над розробкою політик та заходів з низьковуглецевого розвитку держави, Парламент 14 липня проголосував за ратифікацію Паризької угоди. Таким чином, Україна стала однією з перших держав, яка ратифікувала угоду.
Сама ж угода набирає чинності 4 листопада. Це означає, що Україна, як її підписант, зобов’язується скорочувати викиди парникових газів. Нагадаємо, стратегія низьковуглецевого розвитку дасть змогу зробити внесок у збереження довкілля, не ігноруючи потреби розвитку економіки та енергетики України.
вологість:
тиск:
вітер: