Експерти обговорили роль відновлюваних джерел енергії та енергоефективності в Енергетичній стратегії України 0 167

12 жовтня в Комітеті Верховної ради України з питань ПЕК відбувся круглий стіл на тему: «ВДЕ та ЕЕ в новій Енергетичній стратегії України – імітація змін чи основа для реформи енергетичного сектору», у якому взяли участь представники влади, громадськості, закордонні та українські експерти з питань зміни клімату, енергетики та енергоефективності.

Під час вступного слова Народний депутат України Олексій Рябчин підняв питання впровадження відновлювальних джерел енергії в Україні та їхньої ролі в документах національного планування. Зокрема, мова йшла про енергетичну стратегію України та Національний план з відновлювальних джерел енергії.

Олександр Пономаренко, Директор департаменту стратегії розвитку ПЕК та інвестиційної політики Міненерго, розповів про долю відновлювальних джерел енергії в Енергетичній стратегії України на 2035 рік, яка наразі оновлюється. Він також нагадав, що зараз Україна рухається відповідно до Енергетичної стратегії, затвердженої ще в 2013 році. Робота за цим варіантом ускладнює реалізацію Національного плану дій з відновлювальних джерел енергії, мета якого – споживання 11 % енергії за рахунок ВДЕ.

Продовжуючи тему відновлювальних джерел енергії в енергетиці Ганс-Йозефф Фелл, президент громадської організації «Watch Energy Group», розробник концепції «зеленого тарифу» для Німеччини, розповів про можливість переходу України на ВДЕ. Він наголосив на тому, що це, в першу чергу, питання енергетичної залежності та безпеки.

Погодився зі словами містера Фелла і Майкл Чайлд, дослідник проекту Neo-Carbon Energy Project, який наголосив, що мета таких заходів, як цей круглий стіл, – запобігання змін клімату. І лише відновлювальні джерела енергії можуть забезпечити сучасність та стабільність системи їх запобігання.

«Перехід на відновлювальні джерела енергії – шанс сталого розвитку держави. Адже це дасть змогу як запобігти шкідливому впливу на довкілля, так і стабілізувати енергетику, з можливим покращенням економіки», – зазначає аналітик житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Дмитро Кузнєцов.

Ця інформація для преси стала можлива лише завдяки широкій підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID). Відповідальність за зміст несе Громадянська мережа ОПОРА, що не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора