Електроакумулюючі системи – запорука стабільної роботи енергосистеми та розвитку відновлюваної енергетики в Україні 0 235

Розвиток сфери електроакумулюючих систем як невід’ємної частини сучасної енергосистеми – цій темі була присвячена нарада, яка відбулася днями в Держенергоефективності за участю народного депутата України Геннадія Чекіти, представників Міненерговугілля України, ДП «НЕК Укренерго»,  компанії «Грін Енерджі Технолоджіс» та Міжнародної академії стандартизації, а також незалежного енергетичного експерта Сергія Тітенка. Про це повідомляє прес-служба Держенергоефективності.

Як наголосили фахівці, необхідність розвитку сфери використання систем акумулювання електроенергії не викликає сумнівів, в першу чергу, через світову тенденцію до збільшення попиту на електроенергію та кількості об’єктів електрогенерації з відновлюваних джерел.

«При злагодженій роботі електроакумулюючі системи сприятимуть стабільному функціонуванню енергосистеми, зменшенню дисбалансів в мережі, викликаних нерівномірними навантаженнями від споживачів, та збереженню темпів введення об’єктів відновлюваної електроенергетики. Водночас, поступове зменшення собівартості систем (з 1 млн доларів за 1 МВт в 2014 році до 350 тис. доларів за 1 МВт в 2016 році) робить проекти з впровадження електроакумулюючих технологій ще більш економічно привабливими», – наголосив Юрій Шафаренко, директор Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності.

У ході зустрічі сторони домовилися про створення робочої групи з питань використання систем електроакумулювання, яка сфокусує свою роботу у напрямку законодавчого забезпечення розвитку зазначеної сфери.

Також учасники наради обговорили пропозиції щодо реалізації пілотного проекту у співпраці з провідними корейськими компаніями, що мають практичний досвід у побудові та експлуатації систем акумулювання.

Метою пілотного проекту є набуття практичного досвіду використання систем акумулювання енергії в умовах діючої енергосистеми та демонстрації економічних переваг їх широкого застосування.

Нагадаємо, у березні цього року Голова Держенергоефективності обговорив із керівництвом провідних компаній-виробників електроакумуляторів, а саме – корейської компанії «КОКАМ» та корпорацією «Koherent Inc.» можливості створення механізмів та інвестиційно-сприятливого поля на ринку електрогенерації.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора