Голова Держенергоефективності презентував німецьким підприємцям перспективи реалізації вітроенергетичних проектів в Україні 0 126

Як повідомляє Держенергоефективності, 26 червня в рамках робочого візиту до міста Магдебург (Німеччина) Сергій Савчук відвідав найпотужніше в країні підприємство з виробництва вітротурбін «Enercon». Ця компанія посідає четверте місце у світі у вітроенергетиці. У Німеччині компанія є лідером у цій сфері, займаючи майже 40% ринку. Станом на грудень 2016 року компанією виготовлено та встановлено 26 500 вітрових турбін загальною потужністю 43,5 ГВт.

«Огляд таких потужних об’єктів дає можливість переймати передовий досвід виробництва вітроустановок та запрошувати такі компанії-флагмани до України», – зауважив Голова Держенергоефективності і презентував німецьким підприємцям стан розвитку відновлюваної енергетики в Україні та державні гарантії для бізнесу, задіяного у цій сфері.

Сергій Савчук запевнив іноземців у пріоритетності розвитку відновлюваної енергетики в Україні: «Ми прийняли Національний план дій з відновлюваної енергетики до 2020 року. Якщо говорити про вітроенергетику, то до 2020 року потрібно ввести в експлуатацію 1,8 ГВт потужностей вітроелектростанцій. Тож, щоб зацікавити інвесторів працювати в Україні, ми удосконалили систему «зелених» тарифів».

Закликаючи німецьку компанію бути інвестором на українському ринку, Голова Агентства зауважив, що національним законодавством передбачено один із найбільш привабливих «зелених» тарифів у світі. Зокрема, тариф зафіксовано до курсу євро до 2030 року та ліквідовано «місцеву складову».

«Крім цього, за використання устаткування українського виробництва передбачено премію до тарифу до 10%. У 2016 році такою можливістю вже скористалося 2 об’єкти вітроенергетики», – прокоментував Голова Агентства та нагадав, що також в країні введено «зелений» тариф для вітрових електростанцій приватних домогосподарств потужністю до 30 кВт.

Голова Агентства відзначив, що в Україні працюють компанії-виробники вітрогенераторів. Наприклад, за ліцензією німецької компанії «Fuhrländer» українською компанією «Fuhrländer Віндтехнолоджі» (fwt.com.ua) виробляються вітротурбіни мегаватного класу. Ці напрацювання презентовано на Міжнародній спеціалізованій виставці ЕКСПО-2017 в Астані, а поблизу м. Ерейментау в  Казахстані працює вітропарк з 22 вітроустановками українського виробництва.

Загалом, Сергій Савчук підкреслив, що для роботи великих німецьких компаній в Україні є сприятлива законодавча база, привабливий «зелений» тариф, і головне – попит на «чисту» електроенергію.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора