Громадські активісти лікували КМДА від «транспортного недугу» 0 36

Сьогодні, 8 листопада, під будівлею КМДА відбулась акція, спрямована проти плану розширення дороги на Голосіївському проспекті. Згідно проекту магістраль на частині дороги повинна збільшитися до 8 смуг безперервного руху, а для пішоходів – облаштовані підземні переходи.

Це суперечить Новій транспортній політиці міста Київ та ставить під загрозу цілісність національного природного парку «Голосіївський». Також варто зазначити, що підземні переходи можуть ускладнити рух для батьків з малими дітьми, літніх людей та людей з особливими потребами.

Замість розбудови магістралі громадські активісти пропонували КМДА покращити інфраструктуру громадського транспорту та прокласти велосипедні доріжки. Ці заходи дозволять зменшити у столиці рівень шуму та знизити кількість викидів СО2. Адже автівки займають 38% від балансу викидів парникових газів міста Києва. Приватні автомобілі ускладнюють рух громадського транспорту, яким користується понад 75% киян.

Нагадуємо, що  21 вересня в рамках Європейського тижня мобільності відбулась акція #звільнисмугу, основна мета якої була звернути увагу київської влади на якість функціонування смуг громадського транспорту.

«Ефективна робота громадського транспорту дає можливість відмовитись від особистого авто, а це, у свою чергу, призводить до скорочення викидів парникових газів. Це один з кроків, який веде до низьковуглецевого розвитку держави», – зазначає аналітик житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Дмитро Кузнєцов.

Під час акції «Вилікуємо транспортну істерику КМДА» активісти вимагали від влади прокоментувати власні плани в секторі транспорту. На прохання киян відгукнувся директор Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Сергій Майзель, який повідомив, що проспект реорганізовуватимуть, але без розширення та з контрсмугою для громадського транспорту.

Громадські активісти слідкуватимуть за розвитком подій.

Акція відбулася за участі громадського руху «Екоцентр», Асоціації велосипедистів Києва, Громадянської мережі ОПОРА, громадської організації «Світ Освіт», Української молодіжної кліматичної асоціації, Ради урбаністики Києва.

 

Ця інформація для преси стала можлива лише завдяки широкій підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID). Відповідальність за зміст несе Громадянська мережа ОПОРА, що не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора