13 липня Міністерство екології та природних ресурсів України оприлюднило на широкий загал проект розпорядження Кабінету міністрів, мета якого – прийняття Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року.
Передбачається, що у Стратегії будуть переглянуті існуючі підходи до процесу поводження з відходами, зокрема стосовно вторинної сировини. Так, у Стратегії зазначено: “На кожному етапі виникнення відходів мають завчасно плануватись шляхи та методи багаторазового використання природних ресурсів (рециклізації) і рециклінгу відходів, що утворюються”. Такий підхід скоротить потреби промисловості в природних ресурсах та запобігатиме утворенню надлишкових відходів.
Термін реалізації Стратегії залежитиме від реалізації Національного плану управління відходами та складатиметься з короткострокового (2017-2018 роки), середньострокового (2019-2025 роки) та довгострокового (2026-2030 роки).
До кінця 2030 року Стратегія має вирішити питання поводження з:
- побутовими відходами;
- промисловими відходами;
- будівельними відходами;
- небезпечними відходами;
- відходами сільського господарства;
- специфічними відходами (упаковки, електричне та електронне обладнання, накопичувачі енергії та медичні).
“Раціональне поводження з відходами дасть змогу зберегти природні ресурси країни та вирішити проблему надмірного нагромадження сміття в її межах”, – зазначає аналітик житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Дмитро Кузнєцов.
Реалізація Стратегії покращить стан довкілля, санітарне та епідемічне благополуччя населення, дозволить залучити інвестиції у сферу поводження з відходами та забезпечить відповідність законодавства у цій сфері європейським нормам.