На Харківщині побудують сміттєпереробний завод за 800 млн грн 0 167

У Харківській області побудують сміттєпереробний завод на Дергачівському полігоні твердих побутових відходів. Як зазначив заступник голови Харківської облдержадміністрації Євген Шахненко, проект вже затверджений в Кабміні, передає джерело

«На заводі облаштують електростанцію, яка вироблятиме електроенергію в результаті утилізації відходів і продаватиме її за більш високим тарифом», – говорить Євген Шахненко.

В ідеалі у Дергачі буде вивозитися тільки органічне сміття, відібране на сортувальних пунктах, які повинні з’явитися у всіх районах Харкова, підкреслює заступник Харківської ОДА. 

«Поки не запрацює завод, відходи буде приймати Дергачівський полігон, який пройшов серйозну реконструкцію з 2008 по 2012 рік, розширивши площі і забезпечивши гідроізоляцію, – пояснює Євген Шахненко. – З появою ж сміттєпереробного комплексу бізнесу стане цікавий роздільний збір сміття і в результаті на полігон потраплятиме лише органіка – 30% від продукованого містом сміття».

За словами віце-губернатора, у Куп’янську, де почали сортувати сміття, на полігон за 10 км від міста везуть тільки органічні відходи. “У місті вже розпочали встановлювати контейнери для роздільного збору сміття, – розповідає Євген Шахненко. – Є і проблеми – населення саме займається сортуванням ТПВ в урнах».

Сміттєпереробний завод на Дергачівському полігоні ТПВ почнуть будувати на початку 2017 року. Обсяг інвестицій в проект складе 800 млн гривень. Інвестором виступає ЄБРР.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора