На Тернопільщині збудують сонячну станцію за 100 млн євро 0 211

За участю голови районної державної адміністрації Ігоря Яворського відбулись громадські слухання в селі Лопушани з питання будівництва та розміщення сонячної електростанції на 2-х земельних ділянках загальною площею 64,1 га та потужністю 22,78 МВт на території Гукалівської сільської ради Зборівського району Тернопільської області (за межами населеного пункту). Про це повідомляє Зборівська районна державна адміністрація.

На зустрічі були присутні перший заступник голови райдержадміністрації Михайло Бігус, в.о. начальника відділу архітектури, містобудування, розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Ігор Шуберт, депутат Зборівської районної ради Степан Прінь, а також Чун Хен – директор компанії «Донсо ЛТД», республіка Корея.

Мережеві сонячні фотоелектричні станції – один з видів електростанцій, що використовують для генерування електрики альтернативні джерела енергії. Сонячні батареї перетворюють енергію сонячного випромінювання в змінний струм, який потім надходить в загальну електромережу. Мережеві сонячні системи, як об’єкт сонячної енергетики, можуть використовуватись як для генерації екологічно безпечної електроенергії з метою подальшої реалізації в загальнодержавну електромережу за зеленим тарифом, так і для вироблення електроенергії для власного споживання. Загальна вартість проекту – близько 100 млн. євро.

«Проект має ряд переваг для Зборівського району: по-перше, сільський бюджет додатково наповниться коштами в розмірі близько 600-900 тис. грн від орендної плати (в залежності від вартості землі та орендної ставки), що значно покращить соціально- економічний стан громади; по-друге, на майбутньому підприємстві працюватиме 20-30 чоловік та сезонні працівники, що дасть змогу працевлаштуватись жителям Зборівщини та зменшить рівень безробіття в районі»,- наголосив Ігор Богданович.

Місцева громада підтримала проект розміщення сонячної електростанції на території Гукалівської сільської ради Зборівського району Тернопільської області. В свою чергу, інвестори обіцяли сприяти соціально- економічному розвитку місцевої громади зокрема та району в цілому.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора