Непридатні землі віддають під сонячні станції 0 188

У південних районах Вінниччини стільки само сонячних днів, як у північній частині Херсонської області. Такі природні умови стимулюють інвесторів до вкладення коштів у будівництво сонячних станцій. Про це йдеться у матеріалі “Голосу України”.

Будівництво однієї з них, потужністю 16 мегават, завершують поблизу райцентру Чечельник на Вінниччині. Для цього селищна рада Чечельника передала інвестору в оренду 32 гектари землі, непридатної для вирощування сільськогосподарських культур.

– Раніше ці землі облогували, – пояснив голова Чечельницької райдержадміністрації Сергій Пустовий. – Тепер працюватимуть. Хтось матиме електрику, а бюджет селищної ради отримуватиме майже 150 тисяч гривень  податків за оренду землі. Першу чергу станції уже збудовано, триває робота на другій. Обидві однакової потужності – по 8 мегават.

Майже на такій само площі (30 гектарів землі) спорудили у 2016 році сонячні станції у Барському районі. Тут у селах Балки та Войнашівка сформовано сонячний “вузол” потужністю понад 21 мегават енергії. Першими в області передали землю під будівництво станцій альтернативної енергетики у селі Слобода-Бушанська Ямпільського району. Було це ще у 2011 році. “Перш ніж взятися до роботи, звернулися до фахівців, щоб визначили, скільки днів тут може “працювати” сонце, – каже Володимир Житник, представник компанії “Енергоінвест”, що споруджувала станцію. – З’ясувалося, цей південний район Вінниччини має такий само кліматичний пояс, як північна частина Херсонщини. Тобто тут стільки само сонячних днів, як на півночі Херсонщини”.

Нині на Вінниччині працює майже 20 сонячних станцій, ще стільки само планують спорудити до кінця 2018 року. 

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора