ОСББ у Херсоні заробляють гроші завдяки сортуванню сміття 0 269

В одному з районів Херсону об’єднання співвласників багатоповерхових будинків заробляють гроші завдяки сортуванню побутового сміття. Контейнери для роздільного збору пластикових та скляних відходів Дніпровський район замовив у Дар’ївській виправній колонії No 10 на виділені з міського бюджету сто тисяч гривень, передає джерело.

Контейнери, які ОСББ отримало безкоштовно, спочатку стояли порожніми, згадує голова ОСББ “Енергія” по вулиці Перекопській, 197-а Анатолій Орлов. 

«Однак після декількох лекцій про користь сортування сміття протягом одного місяця нам вдалось назбирати та здати пластикових пляшок на 160 гривень, – розповідає він. – З цих грошей виплатив по сорок гривень премії жінкам, які наводять порядок у нашому господарстві та стежать за чистотою у дворі».

Тепер ОСББ “Енергія” щомісяця збирає та здає в середньому по два з половиною контейнери пластикових пляшок.

Сміття приносить свідомим співвласникам багатоповерхового житла “живі гроші” – за кілограм пластику підприємці платять три гривні, а за скляну пляшку – від 15 до 27 копійок.

За підрахунками голови Дніпровської райради Херсона Владислава Кондратова, від продажу пластикових відходів ОСББ вже заробляють по 350-400 гривень у місяць. «Гроші хай і невеликі, однак на дорозі не валяються: дбайливий господар й фарбу закупить і енергозберігаючі лампочки у під’їздах встановить і шматок труби на заміну придбає, – каже чиновник. – Раніше на всі ці екстрені потреби збирали пожертви понад квартплату з власників помешкань, а завдяки сміттю з’явився резервний фонд».

Наразі в Дніпровському районі продовжують встановлювати контейнери для збору пластикових пляшок у секторі багатоповерхової та індивідуальної забудови, а також у закладах соціальної сфери: лікарнях, школах в рамках реалізація програми роздільного збору твердих побутових відходів, передає Херсонська ОДА

Днями було встановлено ще 11 контейнерів. Особливу увагу приділили проблемним будинкам по вул. І. Кулика 133 та 131, де районній владі довелось втрутитись аби вирішити проблему із збиранням та вивозом відходів.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора