Остап Семерак: «Паризька кліматична угода дає нам можливість формувати правила, якими буде керуватися світ у найближчі десятиліття»

Автор: | 03.10.2016

Ратифікація Паризької угоди зі зміни клімату дає Україні пріоритетне право впливати на формування правил міжнародної екологічної політики, якими керуватиметься світ у найближчі десятиліття. Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» розповів Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, повідомляє «Урядовий портал».

Він нагадав, що Україна однією із перших ратифікувала Паризьку угоду, покликану боротися зі зміною клімату.

«Ми є одними з перших в Європі, які ратифікували і  вже передали ООН свої ратифікаційні грамоти. Перша тема, яка обговорюється світовою спільнотою  – це боротьба з тероризмом, а друга – це якраз питання охорони навколишнього середовища. Адже зміна клімату — це глобальна проблема», — нагадав Міністр.

Паризька угода закріплює новий підхід до зобов’язань сторін, тобто країни самі визначають свої так звані національно визначені внески щодо викидів парникових газів, які будуть переглядатись кожні п’ять років з метою підвищення їх амбітності. Угодою також передбачені процедури звітності для всіх без винятку її сторін майже по кожних діях у рамках угоди, включаючи отримання допомоги та її використання.

«Поки що зарано говорити про конкретні преференції, оскільки угода ще не набула чинності. Але вже сьогодні очевидно, що вона вступить в силу і те, що ми є в числі перших, дає нам пріоритетне право впливати на формування нових правил», — пояснив Остап Семерак.

Він повідомив, що українська делегація візьме участь у Конференції Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, яка у найближчій перспективі відбудеться в Марокко і буде присвячена виробленню численних правил, які необхідно ухвалити. 

«Я як Міністр екології  у складі нашої української делегації візьму участь в Конференції сторін, яка буде відбуватися в Марокко, та ми будемо працювати над створенням цих процедур. Я сподіваюся, що напрацювання нашого Міністерства будуть сприйняті світом і ми будемо не тільки серед перших, хто ратифікував Паризьку угоду, але будемо серед країн-лідерів, які впливатимуть на ухвалення рішень у майбутньому. У нас є всі підстави для цього», — резюмував Остап Семерак.

Нагадаємо, що Верховна Рада України ухвалила Закон України “Про ратифікацію Паризької угоди” 14 липня 2016 року. 1 серпня 2016 року Президент України затвердив ратифікацію Паризької угоди.

3 вересня Паризьку угоду ратифікували США та Китай.

Паризьку угоду вже ратифікувало 29 країн, які відповідають за 40,12 % викидів.

Угода набуде чинності на 30-й день після дати, коли принаймні 55 Сторін Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату, які разом викидають принаймні 55 % від загальних світових викидів парникових газів, нададуть до Секретаріату Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату ратифікаційні грамоти або документи про прийняття, приєднання чи затвердження договору

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *