Сергій Савчук: Потужна французька енергетична компанія вивчає можливості впровадження «зелених» проектів в Україні 0 187

Законодавче підґрунтя та особливості реалізації «зелених» проектів в Україні обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук з представниками французької компанії «ENGIE» – провідного гравця світового енергоринку. Компанія активна у відновлюваній енергетиці. В її портфоліо  – 23 ГВт встановлених потужностей відновлюваної електроенергетики. Про це повідомляє прес-служба Агентства.

Цікаво, що вже не вперше ця компанія проявляє інтерес до України. Цього разу в рамках робочого візиту до Франції Сергій Савчук мав нагоду актуалізувати французьким інвесторам інформацію про розвиток відновлюваної енергетики в Україні.

«Окрім привабливих «зелених» тарифів, відсутньої «місцевої» складової та запровадженої премії за використання українського обладнання, Україна має ще гарні новини для інвесторів. Прийнято Закон України «Про ринок електроенергії», яким передбачено довгострокові договори купівлі-продажу електроенергії за «зеленим» тарифом», – повідомив С.Савчук.

Як пояснив Голова, знято черговий бар’єр. Раніше інвесторам доводилося укладати лише однорічні договори на продаж «зеленої» електроенергії, що інколи ставало перешкодою у плануванні проекту, визначенні його рентабельності та залученні кредитних коштів. Тепер такий договір укладатиметься на строк дії «зеленого» тарифу.

Також, Сергій Савчук розповів про впроваджений на законодавчому рівні стимулюючий тариф на виробництво тепла з відновлюваних джерел енергії.

Крім цього, представники компанії ознайомилися з діючою в Україні Інтерактивною картою проектів з енергоефективності та відновлюваної енергетики – UAMAP.

«Вже сьогодні на карті опубліковано 40 потенційних «зелених» проектів на суму 700 млн євро. Завдяки такій карті можна знайти точки входу на український ринок, побачити та проаналізувати проекти», – прокоментував С.Савчук.

Загалом, представники компанії вирішили детальніше вивчити представлену інформацію про законодавчі стимули та нововведення, а також дослідити карту UAMAP. Голова Агентства запевнив у готовності надати усі необхідні консультації та роз’яснення. Співпраця сторін продовжиться.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора