Сергій Савчук: Спільно з IFC розглянули перспективні механізми фінансування проектів «чистої» енергетики 0 205

Цій темі була присвячена зустріч Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з керівником діяльності Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні Оленою Волошиною, яка відбулася 21 червня в Агентстві, повідомляє прес-служба Держенергоефективності.

Як пояснив С.Савчук, Агентство активно працює над стимулюванням розвитку відновлюваної енергетики. Завдяки впровадженим законодавчим змінам впродовж останніх кількох років цей ринок пожвавився. Водночас, окрім законодавчого регулювання, ліквідації регуляторних бар’єрів та створення економічних стимулів, не менш важливим питанням є фінансування «зелених» проектів.

«Наразі в країні працює інтерактивна карта «зелених» проектів «UAMAP». Вже сьогодні на ній відображені потенційні проекти з відновлюваної енергетики на суму близько 700 млн євро. Всі вони перспективні для реалізації в регіонах України. Єдине питання, з яким стикаються розробники проектів, – це фінансування. Тому наразі Агентство опрацьовує можливі механізми залучення інвестицій у «зелені» проекти», – повідомив С.Савчук.

Рухаючись у цьому напрямі, Агентство опрацьовує міжнародний досвід. Наприклад, у Великобританії діє так званий  «Green Investment Bank», який сприяє наданню пільгових кредитних коштів на впровадження «зелених» проектів. Подібного доступу до фінансування потребують і українські підприємці.

У свою чергу, Олена Волошина окреслила ключові напрями діяльності IFC у відновлюваній енергетиці. Серед них – безпосереднє фінансування проектів, реалізація програми еко-банкінгу разом з Укргазбанком, а також сприяння удосконаленню законодавчого поля у цій сфері.

Поділившись досвідом роботи IFC, Олена Волошина зауважила, що під час розробки різних механізмів потрібно враховувати той факт, що інвесторів цікавлять дійсно якісні проекти, які будуть рентабельними та результативними. Тому важливим є питання експертизи проектів.

Наприкінці зустрічі сторони домовилися продовжити співпрацю з метою розробки додаткових механізмів фінансування «зелених» проектів.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора