Скільки коштує побудувати сонячну електростанцію 0 221

Як повідомляє EcoTown, кількість українських домогосподарств, які заробляють на сонячній енергії, щодня зростає, і на початку 2017 їхня сумарна кількість може перевищити 1000.

В той же час вартість будівництва таких станцій постійно знижується. Якщо для першої сонячної станції вартість лише самого обладнання становила 18 000 у.о., то зараз таку ж станцію “під ключ” можна отримати майже на 40% дешевше.

Український сервіс пошуку монтажників “Джоуль” поділився статистикою щодо вартості будівництва сонячних електростанцій станом на листопад 2016 року.

Вартість будівництва станції “під ключ” має три складові:

  1. Вартість обладнання – становить близько 90% сумарної вартості
  2. Вартість монтажу та налаштування – становить близько 10%
  3. Вартість документального супроводу та оформлення “зеленого” тарифу – більшість монтажників надають цю послугу безкоштовно, при умові замовлення у них обладнання та монтажу.

Сонячна електростанція на 10 кВт (без акумуляторів, лише для продажу е/е)

Вартість будівництва сонячної електростанції потужністю 10 кВт “під ключ” коливається в межах від 10 до 13 тис у.о.

Вартість залежить від обладнання та рівня сервісу, який пропонує монтажна організація.

Для довідки: 10-кіловатна СЕС може за рік виробити бл. 11 – 12 тис кВт-год. В грошовому виразі це бл. €1800/рік (після оподаткування, при умові отримання “зеленого” тарифу у 2016 році та за відсутності власного споживання). Площа панелей – бл. 70 кв.м

Сонячна електростанція на 30 кВт (без акумуляторів, лише для продажу е/е)

Вартість будівництва сонячної електростанції потужністю 30 кВт “під ключ” коливається в межах від 28 до 34 тис у.о.

Вартість залежить від обладнання та рівня сервісу, який пропонує монтажна організація.

Для довідки: 30-кіловатна СЕС може за рік виробити бл. 35 тис кВт-год. В грошовому виразі це бл €5400/рік (після оподаткування, при умові отримання “зеленого” тарифу у 2016 році та за відсутності власного споживання). Площа панелей – бл. 210 кв.м

Автономна сонячна електростанція на 3 кВт (+ акумулятори на 3 кВт-год)

Вартість автономної сонячної станції “під ключ” коливається від 4 до 5 тис у.о.

Для довідки: 3-кіловатна автономна СЕС підійде для невеликих дачних будинків. За рік подібна станція генеруватиме близько 3,5 тис кВт-год, а акумулятори забезпечать енергією роботу основних (малопотужних) приладів у дачному будинку. При наявності підключення до мережі(обленерго), надлишки енергії можна продавати державі по “зеленому” тарифу.

Дізнатися точну вартість сонячних станцій “під ключ” іншої потужності від кожного з українських монтажників можна всього за декілька хвилин, заповнивши інтерактивну анкету на сервісі Джоуль.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора