У Тростянці зведуть сонячну електростанцію 0 278

Як зазначає джерело, у Тростянці під проект віддають дві земельні ділянки.

Олаф Кнаппе, представник компанії-інвестора (Німеччина): “Звідси ми і почнемо будівництво сонячної електростанції. Тут прекрасна погода, особливо влітку. Відразу видно що вітряна та сонячна енергії будуть працювати добре».

За планом, зведуть електростанцію на понад 20-тьох гектарах. У будівництво вкладають перші 10 млн. євро.

Володимр Злепко, начальник відділу економічного розвитку Тростянецької міської ради: “Після будівництва ця станція зможе забезпечити місто Тростянець і дати йому енергетичну незалежність: 5,6 мегаватт – на все місто вистачить”.

Земельні ділянки будуть в оренді – це близько 180 тис. грн. плюсом для потреб міста. Почали ж у Тростянці з сонячних вуличних ліхтарів.

Юрій Бова, Тростянецький міський голова: “Ми їх поставили в різні міста нашого міста, дивимось, як вони реагують на нашу погоду, дощі, інші речі й паралельно ведемо обрахунки, по яким вулицям ми можемо таке застосувати”.

У Сумах поки таких масштабних проектів не планується. Проте місцеві жителі вже використовують подібні технології.

Пані Ніна сонячну енергію у власній хаті має з 2014 року.

Ніна Поповська, сумчанка: «Спочатку я була проти. А зараз дуже задоволена. За електроенергію не платимо. Нам вистачає і для себе, і віддаємо у мережу по “зеленому тарифу”, заробляємо гроші”.

Станція – подарунок сина, Віталія. Чоловік вклав у неї 12 тис. долларів.

Віталій Поповський: “Станція виробляє в різні періоди року по-різному: влітку – 1600-1800 кВТ на місяць. Взимку – 300 – 400 кВт. Будинок споживає максимум 200 кВт. Решту продаємо. Побудував я її у 2014 році. Окупність – 6-7 років”. 

Загалом на Сумщині сонячні батареї використовують 28 домогосподарств, із них 12 у Сумському районі.

За інформацією ПАТ «Сумиобленерго», будівництво сонячних електростанцій планують ще у двох районах області. Зокрема, у Липоводолинському та Серединобудському. Нагадаємо, «зелений тариф» – це плата енергоринку тим споживачам, хто використовує альтернативні джерела енергії на малих електростанціях, тобто механізм заохочення.

Олександр Бойко, експерт ГО “Експертна платформа з енергоефективності”: “Зелений тариф” існує у всій Європі давно. В залежності від того, яка політика енергоефективності, що стосується альтернативних джерел, у Німеччині, Нідерландах, Польщі – і він різний. У нас його на сьогодні знизили насправді, але він досить великий, тому з точки зору економічної, тим, хто під’єднується по електричних мережах, їм це вигідно”.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора