18 травня 2017 року в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України проведено семінар щодо запровадження в Україні системи розширеної відповідальності виробників батарейок і акумуляторів. У семінарі взяли участь представники виробників та імпортерів батарейок і акумуляторів, підприємств, що здійснюють їх утилізацію, а також громадських об’єднань. Про це повідомляє прес-служба Міністерства.
Захід відбувся в рамках проекту Twinning «Впровадження системи управління відходами електронного та електричного обладнання (WEEE) в Україні» з метою опрацювання проекту Закону України «Про батарейки і акумулятори та поводження з їх відходами» відповідно до Директиви ЄС 2006/66/ЄC про батареї та акумулятори, підготовленого Проектом Twinning разом з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (бенефіціар проекту).
Представники Іспанського регіонального міністерства Валенсії та іспанського «Recyclia», найбільшої платформи для збору та управління відходами електричного та електронного обладнання (WEEE) і батарейок в Іспанії з розширеною відповідальністю виробника, поділилися конкретним досвідом і відповіли на практичні питання.
В основі законодавства ЄС з управління відходами є принцип розширеної відповідальності виробника, що робить обов’язковим при розміщенні товару на ринку збирання його після використання і організацію його переробки. Україна прагне перейняти цей підхід в рамках Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.
За словами Заступника Міністра регіонального розвитку та житлово-комунального господарства України Едуарда Кругляка, проект Закону України «Про батарейки і акумулятори та поводження з їх відходами» дуже важливий для України, оскільки він створює основу для регулювання сфери відпрацьованих батарей і акумуляторів відповідно до стандартів ЄС і сприяє реалізації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Відходи електронного устаткування, батареї та акумулятори є одним із постійно зростаючих потоків відходів в Україні. Утилізація таких відходів значно скоротить негативні наслідки для навколишнього середовища і здоров’я людини, які виникають від небезпечних речовин цих відходів, а також є джерелом цінних металів, які можна буде повторно використовувати при виробництві нових виробів.
вологість:
тиск:
вітер: