Українці фіксуватимуть стихійні звалища 0 460

8 вересня на засіданні Уряду Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак представив нові підходи Міністерства до вирішення проблеми з відходами.

За 2 місяці Міністерство зібрало максимальну кількість доступної інформації для створення «Інтерактивної електронної карти з інвентаризації сміття».

Під час прес-конференції Остап Семерак розповів про основні опції карти. На жаль, вона не є повною, оскільки на ній відмічені лише офіційні дані, надані ОДА. «Органи місцевого самоврядування … належним чином не готові, та, очевидно, не мають бажання здійснювати цю роботу», – зазначив Міністр.

Крім офіційних полігонів існують ще й так звані стихійні звалища. Саме тому планується залучення громадськості для зображення реальної ситуації з відходами в Україні. Після завантаження спеціального мобільного додатку кожен громадянин зможе сфотографувати стихійне звалище та скерувати його координати до системи.

Варто нагадати, що зазвичай тверді побутові відходити скеровуються на полігони для подальшого захоронення. Такі точки знаходяться по всій Україні, переважно за межами міст. Саме тому подальша доля сміття не дуже цікавить пересічних громадян. Така позиція формувалась упродовж 25 років незалежності країни, і змінила її лише екологічна катастрофа поблизу Львова.

«Міністерство екології вже давно заявило, що боротьба з відходами – це один із пріоритетних напрямків діяльності. Сьогоднішнє засідання Уряду стало цьому підтвердженням. Тепер кожен громадянин може допомогти зробити країну чистішою», – вважає аналітик житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Дмитро Кузнєцов.

Ви можете також переглянути повну версію засідання Уряду та прес-конференцію.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора