Українське аерокосмічне підприємство «Південмаш» (Дніпро) має намір виробляти вітрогенератори і комплектуючі до сонячних електростанцій на суму до 500 млн євро у рік. Інвестиційний проект покликаний завантажити завод, основним видом продукції якого є космічні ракети-носії «Зеніт», розробляється в рамках програми імпортозаміщення, передає джерело.
«Сьогодні найбільш актуальним для країни і перспективним для нас є створення сонячних і вітрових електростанцій, - зазначають на «Південмаші». - Спільно зі світовими лідерами галузі ми готуємо інвестиційний проект, який дозволить із залученням європейських інвестицій організувати вітчизняне виробництво вітрогенераторів і комплектуючих до сонячних електростанцій на суму до 500 млн. євро в рік».
Аби завантажити підприємство ведеться робота з розширення співпраці з виробниками провідних космічних держав – США і Євросоюзу, вже укладені або знаходяться в процесі узгодження контракти з Індією та Південною Кореєю.
З 2018 року може бути відновлена пускова активність на комплексі «Морський старт», про що оголосив у кінці 2016 року майбутній власник активів комплексу - S7 Group.
«У 2016 році ми в півтора рази збільшили завантаження «Південмашу», а вже у 2017 році воно збільшиться ще більш, ніж у два рази, що підтверджено вже підписаними контрактами», - наголошують в аерокосмічному підприємстві.
В останні роки «Південмаш» займався виробництвом ракет-носіїв «Зеніт» для проектів «Морський старт» і «Наземний старт», брав участь у конверсійній програмі «Дніпро» з використання знятих з бойового чергування міжконтинентальних балістичних ракет для виведення в космос комерційних супутників різного призначення, співпрацював з американськими (OrbitalATK – РН «Антарес») та європейськими (AVIO, Італія – РН «Вега») компаніями, реалізував амбітний українсько-бразильський проект «Циклон-4». Крім того, епізодично випускалися космічні апарати української розробки.
До 2012 року підприємство працювало стабільно, хоча ще у 2009 році затверджена урядом державна програма розвитку «Південмашу» та КБ «Південне» офіційно зафіксувала назрівання кризи і визначила основні проблеми та завдання об'єднання: технічне переозброєння, акціонування, оптимізація активів, кадри. Однак програма так і не була реалізована - жодне з підприємств не отримало фінансування. Навіть акціонування, яке не потребує витрат бюджетних коштів, але життєво необхідне для оптимізації активів і залучення інвестицій, досі відкладається без пояснення причин.
Більше двох років «Південмаш» залишався без ринку збуту основної продукції – ракет-носіїв «Зеніт».
вологість:
тиск:
вітер: