Уряд встановить відповідальність підприємств за вплив на довкілля 0 188

Верховна Рада сьогодні 256 голосами проголосувала в першому читанні за проект закону про оцінку впливу на навколишнє середовище № 2009а-д.

Законопроектом пропонується встановити правові та організаційні основи для оцінки впливу на навколишнє середовище з тим, щоб попередити і запобігти шкоди навколишньому середовищі, забезпечити екологічну безпеку, раціональне використання природних ресурсів при прийнятті рішень про здійснення господарської діяльності, яка може істотно вплинути на навколишнє середовище.

Відомо також, що у законопроекті прописана процедура надання оцінки впливу на навколишнє середовище господарської діяльності, а також сфера застосування цієї оцінки.

Перший віце-спікер Верховної ради і одна з авторів цієї законодавчої ініціативи Ірина Геращенко позитивно відгукнулася на результати голосування і подякувала депутатам за підтримку.

Вона, зокрема, вважає, що “цей законопроект відповідає директиві ЄС 2011/92/ЄС і є частиною виконання Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом”.

Аналітик Громадянської мережі ОПОРА Дмитро Кузнєцов, у свою чергу, зазначив: “Закон забезпечить своєчасне та адекватне інформування громадськості щодо оцінки впливу на довкілля певної господарської діяльності, адже суб’єкт господарювання забезпечує підготовку Звіту з оцінки впливу на довкілля і несе відповідальність за достовірність інформації в ньому, аж до кримінальної”.

Ознайомитись із законопроектом можна за посиланням.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора