Відновлювана енергетика – «Реакція» України на зміни клімату 0 207

У суботу, 24 червня, у Національному експоцентрі України відбувся «Фестиваль сонячного майбутнього ReAction 2017». Учасники заходу мали можливість ознайомитись із темами, що стосувались зміни клімату, відновлюваної енергетики, почули поради щодо енергоефективності від національних та закордонних експертів з профільних сфер.

Під час освітньо-розважального фестивалю з метою популяризації чистої енергії були представлені локації з безкоштовного прокату велосипедів як дружнього для довкілля транспорту, сонячні концетратори, колектор та панелі як приклади сонячної енергетики. Для дітей працювала постійна зона з розвиваючими іграми та еко-майстер-класами.

«Другий фестиваль ReAction ми присвятили відновлюваній енергії, при цьому прагнули донести до відвідувачів як ідейну сторону, чому нам треба переходити на чисту енергетику, так і показати їм практичні кейси її використання. Ми акцентували увагу на тому, що може зробити кожен з нас – поставити сонячні панелі на дах і заробляти на зеленому тарифі, чи об’єднатися в ОСББ і гріти воду від сонячних колекторів. Тому і спікери у нас такі різні – народні депутати, голови ОСББ, архітектори, екологічні активісти. Ми хочемо показати, що відновлювана енергія – це наше майбутнє, і тільки від нас залежить, як швидко ми йтимемо до нього», – зазначає активіст Цетру екологічних ініціатив «Екодія», співкоординатор ReAction Максим Бабаєв

Саме тому основний лекторій підіймав для відкритого обговорення наступні теми:

  • «Вітроенергетика в Україні та Світі» – Андрій Конечников, Віце-президент Всесвітньої Вітроенергетичної Асоціації;
  • «Історія успіху української відновлювальної енергетики» – Олексій Рябчин, Народний депутат України;
  • «Як досягти 100% ВДЕ в Україні та світі до 2050 року: презентація альтернативного сценарію» – Ян Хаверкамп Greenpeace та Олександр Дячук, Інститут економіки та прогнозування НАН України;
  • «Енергокооператив. Досвід Намеччини» – Крістоф Рінке, учасник енергокооперативу «Енергія громадян Берліну»;
  • «У пошуках енергоефективності: подорож архітектора» – Олександр Кучерявий, архітектор мультикомфортного будинку OptimaHouse та інші.

«Заходи такого формату дають змогу привернути увагу громадськості до проблеми зміни клімату та розповісти про низьковуглецеві технології як альтернативу викопному паливу», – зазначає аналітик житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Дмитро Кузнєцов.

Нагадуємо, що захід організував Центр екологічних ініціатив «Екодія» за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні та DRA.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора