«Зелена експедиція» Сходом завершилась на ВДЕ 0 485

Сьогодні повернулась до Києва делегація із «Зеленої експедиції». Організувало поїздку Міжфракційне об’єднання «Зелена енергія змін», створене народними депутатами з різних політичних сил. Мета експедиції – актуалізація розвитку «зеленого» сектору енергетики, економіки, а також вирішення екологічних проблем.

Якщо подорож Донеччиною, про яку ми повідомляли раніше, була присвячена переважно відвідування об’єктів промисловості, то Запоріжжя та Дніпропетровщина відзначилися оглядом об’єктів генерації електроенергії.

Делегація «зелених» представників влади, громадських активістів та науковців відвідала найбільшу в Центральній Європі вітрову електростанцію – Ботієвську ВЕС, яка знаходиться поблизу селища Приморський Посад (Запоріжжя).

Під час відвідування вітрової електростанції учасникам поїздки розповіли, як обслуговується станція, та представили основні потужності.

Станція вводилась в дві черги, потужностями у 30 та 35 вітряків фірми Vestas, які вважаються найкращими в Європі. Для безпеки фундамент кожного вітряка досягає 26 метрів, що дорівнює дев’ятиповерхівці, довжина лопаті вітряка становить 18 метрів, а вага – 400 тонн.

Вітряки, які займають загальну площу 36 квадратних кілометрів, виробляють 608 мільйонів кВт*Год електроенергії. Хоча вони займають значну площу, яка орендується в громади терміном на 49 років, проте, оскільки вони розміщенні вздовж лісосмуг, інтереси фермерів не зачіпаються. Для цілодобового обслуговування станції необхідний персонал, який складається з 21 людини в день зелених робочих місць. У роботу станції вкладено 345 млн євро інвестицій, однак за умови «зеленого тарифу» власників станції це не лякає, адже термін окупності становить близько 7 років.

Після ознайомлення з основою вітрових потужностей України делегація рушила у пошуках сонця і натрапила на сонячну електростанцію Токмак Солар Енерджи. На станції, яка виробляє близько 10-12 мВт*год, зібрані установки, що працюють з використанням технології тонкої плівки, моно- та полікристалічних кристалів. Панелі виробила компанія Sharp, і працюють вони з 2014 року. Сьогодні станція площею 32 гектари обслуговує штат із 47 людей. Унікальне в станції те, що використовується трекер, який повертає установки відповідно за рухом сонця та потребами власного виробництва.

Після знайомством із сонячною енергією команда експедиторів поїхала на Дніпровську ГЕС, будівництво якої розпочалось ще в 1927 році. Зараз станція має не лише значну історію, а й виробляє близько 4008 млн кВт*год.

Маршрут «Зеленої експедиції» охопив як основу промисловості України, так і найпотужніші станції, які виробляють електроенергію з відновлюваних джерел енергії – з вітру, сонця, біопалива.

Завершилась поїздка у місті Дніпро, де відбулось два заходи: зустрічі з міською владою та з місцевими еко-активістами. Під час заходу за участі міської влади обговорили здобутки та проблем у сфері екології регіону. Особливо гарячим стало питання про міські викиди від приватного транспорту в атмосферу. Як альтернативу звичайному паливу місцеві  \підприємці запропонували встановлення зарядних станцій для електромобілів.

Що стосується зустрічі з громадськістю, яка відбулась в освітньому хабі «Спалах», народні депутати Олексій Рябчин та Остап Єднак разом з науковцями та громадськістю розповіли про суть «Зеленої експедиції». Зокрема, наголосили на тому, що основною метою поїздки було підняття в порядку денному та актуалізації теми «зеленого розвитку» як в енергетиці (відновлювані джерела енергії), економіці (створення «зелених» робочих місць та податок, що йтиме до місцевого бюджету) та екологія (захист навколишнього середовища).

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора