«Зелена експедиція» та енергоефективна Волинь 0 260

Сьогодні розпочався Другий тур «Зеленої експедиції», під час якої народні депутати, громадські активісти, науковці та журналісти подорожуватимуть Волинською, Рівненською та Хмельницькою областями. Поїздка, організована Міжфракційним об’єднанням «Зелена енергія змін», яке створене народними депутатами з різних політичних сил, має на меті підвищити обізнаність щодо розвитку зеленого сектору енергетики, економіки та актуалізувати вирішення екологічних проблем.

Експедиція, подорожуючи Волинню, завітала до ряду ОСББ, які вже декілька років поспіль користуються державними та міськими програмами кредитування для реалізації заходів з енергоефективності, щоб на власні очі побачити історії перевтілення радянських будинків.

«Результати взаємодії місцевих активістів із владою та міжнародними організаціями дійсно вражають. У місті працює 325 ОСББ, а це третина всіх житлових будівель. Останнім часом місто скоротило споживання газу та теплової енергії на 25 %. В результаті міський бюджет у плюсі, люди отримали теплі та затишні домівки і платять по платіжкам менше», – зазначив на своїй сторінці у Фейсбук учасник експедиції, Народний депутат України Олексій Рябчин.

 Не дивно, що в Луцьку розвинута мережа ОСББ, адже в місті діє перший в Україні Центр енергоефективності та енергозбереження, до якого завітали учасники експедиції. В центрі кожен бажаючий може отримати повноцінну інформацію щодо економії енергії, якісного та ефективного утеплення будинків, або ж стосовно державних чи місцевих програм фінансування з підтримки енергоефективності.

Крім огляду енергоефективного житлового сектору, експедиція завітає на об’єкти, що «живуть» на альтернативних видах палива та відновлюваних джерелах, які впроваджені на північно-західній Україні. Передбачені візити на малу ГЕС у місті Млинів, льонокомбінат, який опалюється трісками, у місті Рівне та у готель «Турист», який піклується про довкілля і опалюється пелетами.

Також поїздка передбачає зустрічі із місцевою владою. Експедиція має на меті завітати до Острозької академії, у якій депутати, науковці та громадськість разом зі студентами обговорять роль молодого покоління у збережені довкілля та нюанси «зеленої» тематики.

Протягом другого дня поїздки заплановане відвідування Харківської атомної електростанції, на якій працюють два реактори загальною потужністю близько 2000 мВт, що забезпечує покриття дефіциту електропотужностей у Західному регіоні України.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора