10 кроків до енергоефективного житла в Чернігові

Автор: | 28.11.2016

26 листопада під час інтерактивного семінару «10 кроків до енергоефективного житла» чернігівці дізналися правила поведінки у будинку, яких слід дотримуватися для економії ресурсів. Захід в Чернігівському міському Центрі зайнятості провела Громадянська мережа ОПОРА.

Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець розповіла: «Вже стало доброю традицією проводити інформаційні зустрічі в Центрі зайнятості. Серед людей, які вже орієнтуються в питаннях енергоефективності, стає все більше споживачів. Прості поради дають сталий ефект і стимулюють людей до активних дій, наприклад, створення ОСББ. А в подальшому – залучення коштів на комплексне утеплення будинку та встановлення сучасного обладнання, зокрема індивідуального теплового пункту (ІТП), який здатен забезпечити суттєву економію».

Учасники інформаційної зустрічі розглянули методи економії енергії в домашніх умовах:

  1. Не використовувати довгі штори або переходити на жалюзі. Довгі штори «з’їдають» тепло, яке б мало надходити до кімнати.
  2. Щільно закриті двері та вікна дозволять утримати тепло в приміщенні, як і закриті шпарини.
  3. Встановлення лічильників дозволить платити лише за спожите і контролювати цей процес. Відтак, якщо приймати душ замість ванни, тільки за тиждень можна зекономите 400 л води.
  4. 75-80% електроенергії дозволяє зберегти заміна звичайних лампочок на енергозберігаючі, оскільки їх світловіддача у середньому в п’ять разів більше.
  5. Купуючи електричні прилади, звертати увагу на маркування, від класу А до G. Клас А ++ — найекономніші, далі йдуть менш економні: А +, А, В, С, D, G.
  6. Режим очікування коштує грошей: увімкнені в розетки прилади продовжують використовувати енергію.
  7. Використання сонячної енергії навіть без сонячних батарей. Протягом дня давати змогу сонячним промінням потрапляти в кімнату, а ввечері зачиняти штори, аби не дозволити втрату тепла.
  8. Теплий зручний одяг у квартирі – ідеальне «джерело» тепла. Теплий джемпер може забезпечити економію 25% енергії на додатковий обігрів.
  9. Утеплені вікна зберігають тепло, навіть якщо вони не нові.
  10. Використання сучасних систем опалення та обладнання, наприклад, ІТП, дозволяє самостійно регулювати подачу тепла до будинку, залежно від погодних умов.

Клієнти Центру зайнятості також поділилися власними способами економії в будинку, що допомагають враховувати зростання тарифів на комунальні послуги.

Для детальнішого вивчення обговорених питань учасники інформаційної зустрічі отримали матеріали, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» 

Ця інформація для преси стала можлива лише завдяки широкій підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID). Відповідальність за зміст несе Громадянська мережа ОПОРА, що не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *