Аресеній Яценюк наполіг, щоб регіони співфінансували програми із енергоефективності 0 198

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк звернувся до керівників ОДА з вимогою прийняти рішення щодо співфінансування регіонами програм із енергоефективності. При цьому він наголосив, що Державний бюджет уже виділив 400 мільйонів гривень на ці програми. 

«Вимагаю від кожної території прийняття рішення щодо співфінансування програм компенсації по придбанню котлів і утепленню будинків та квартир», – заявив Арсеній Яценюк 26 червня, в ході селекторної наради з головами ОДА з питань виконання заходів із енергоефективності.

Прем’єр-міністр акцентував на критичній важливості питання енергетичної ефективності: «Ми за мільярди доларів опалюємо атмосферу. Ми повинні знизити енергоспоживання в країні і таким чином зменшити витрати на придбання природного газу й вугілля».

Він нагадав, що для цього Уряд запровадив «просту і зрозумілу програму», за якою Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк  проводить компенсацію громадянам за придбання негазових котлів у розмірі 20% вартості, а також 30% компенсації – за підвищення енергоефективності у квартирах і приватних житлових будинках, і 40% – для ОСББ.

Арсеній Яценюк також зазначив, що доходи місцевих бюджетів зросли зараз в середньому на 40%, тобто ресурси для подібних ініціатив виділити цілком реально: «Більш важливого завдання, ніж допомогти людям поставити котли, завдяки чому люди будуть платити менше тарифів, – немає», – зазначив голова Уряду. 

«Державний бюджет дав 400 мільйонів від себе. Я вимагаю від кожної території прийняття рішення щодо співфінансування програм компенсації по придбанню котлів і утепленню будинків і квартир, як це було зроблено у Львові й в деяких інших містах», – наголосив Глава Уряду.

Він звернувся до керівників ОДА і нагадав, що півтора місяця тому доручив їм призначити заступників на рівні області і району, відповідальних як за програму субсидій, так і за програму енергоефективності.

«Інструмент ми вам дали – державний Ощадний банк. Гроші ми дали. Частину грошей ми децентралізували і дали вам ці гроші на місця, вони у вас є. Припиніть, будь ласка, через корумповані схеми відправляти ці гроші на одну чи дві хати. Віддайте ці гроші на компенсацію конкретній сім’ї, яка зможе купити котел, поміняє вікна, утеплить квартиру чи будинок. Всі інструменти у вас в руках», – звернувся Арсеній Яценюк до керівників ОДА.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора