ЄБРР розробив програму для підвищення енергоефективності житлового сектору 0 214

Європейський банк реконструкції і розвитку розробив спеціальну програму енергозбереження IQ energy, яка допоможе українцям підвищити енергоефективність їх будинків із збереженням рівня комфорту при зниженні споживання енергоресурсів, говориться в повідомленні банку. Про це повідомляє УНІАН.

“Програма IQ energy грунтується на найкращому досвіді енергозбереження, що було апробоване в 22 країнах світу. Зібравши разом результати успішно впроваджених реформ і застосувавши їх до українських реалій, ця програма стане надійним фундаментом покращення енергозбереження в приватному житловому секторі в Україні”, – цитує прес-служба директора ЄБРР в Україні Шевки Аджунера.

Згідно з повідомленням, в Україні програма підвищення рівня інформованості населення IQ energy впроваджується за підтримки Східноєвропейського партнерства у сфері енергоефективності та екології (Е5Р), де ЄС є найбільшим спонсором, а також Шведського міжнародного агентства з розвитку співробітництва (Sida).

“Метою програми є поліпшення рівня енергоефективності житлового сектора України завдяки новим технологіям і устаткування вищої якості. Програма надасть українцям корисні рекомендації по найбільш ефективному використанню енергії та з приводу того, як знизити втрати тепла, що, в свою чергу, повинно зменшити та на їх рахунки за комунальні послуги”, – зазначили в ЄБРР.

Як повідомляв УНІАН, Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), в рамках виконання умов меморандуму з ключовим кредитором країни Міжнародним валютним фондом підвищила з 1 квітня 2015 року мінімальний тариф на газ для населення в 3,3 рази – до 3 600 гривень за тисячу кубометрів палива при споживанні до 200 кубометрів газу. На період міжсезоння – з 1 травня по 30 вересня – вартість природного газу складе 7 188 гривень за тисячу кубометрів незалежно від обсягів споживання.

НКРЕКП з 1 вересня 2015 року підвищила мінімальний тариф на електроенергію для населення на 24,6% – до 45,6 копійки за кВт/год.

Мінімальний тариф встановлюється на обсяг споживання електроенергії 100 кВт/год. Весь обсяг понад 100 кВт/год відпускається за тарифом 78,9 копійки за кВт/год. Якщо місячне споживання електроенергії перевищує 600 кВт/год, то встановлюється тариф 147,9 копійки за кВт/год за перевищений обсяг.

Графік підвищення тарифів на електроенергію для населення комісія затвердила ще в лютому 2015 року. Наступний етап підвищення тарифів на електроенергію для населення почнеться 1 березня 2016 року.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора